• Karnawał w kl. 2a

28.01.2022

Ostatni dzień przed feriami spędziliśmy w karnawałowym stylu. Uczniowie 2a przebrali się za różne postacie, prezentowali swoje stroje na wybiegu a później mieliśmy małą imprezkę. Zabawa była super 😊 szkoda że tak krótko….

• 2a - innowacja pedagogiczna

24.01.2022

Za nami kolejny etap z innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Dzieci przeczytały książkę Wandy Chotomskiej „Dzieci Pana Astronoma”. Uczniowie poznali zawód Astronoma, astronauty i astrologa. Dowiedziały się ciekawych rzeczy o Układzie Słonecznym, gwiazdozbiorach i fazach Księżyca. Oglądali Kosmos i w grupach wyszukiwali ciekawych informacji o planetach. Na koniec naszej przygody zrobili swój własny kosmos w słoikach. To była udana wyprawa w nieznane.

• Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

21.01.2022

Przez cały tydzień w ramach zajęć „Godzina z pomysłem w świetlicy” robiliśmy upominki dla swoich Babć i Dziadków.

- Serduszka z masy wycinaliśmy za pomocą foremek, następnie je upiekliśmy i ozdobiliśmy.

- Laurki dla Babci i Dziadka wykonaliśmy z kolorowego papiery a następnie ozdobiliśmy wyciętymi tulipanami.

• 2a - dzień pizzy

18.01.2022

Czy wiecie skąd pochodzi nazwa Margherita? Ile ważyła największa pizza na świecie? My wiemy 😊 W poniedziałek 17.01. wypadał Światowy Dzień Pizzy. W klasie 2a Asia i Hania przygotowały ciekawą prezentacje na temat historii tej pysznej potrawy. Dziewczynki przeprowadziły lekcje, przygotowały dla każdego krzyżówkę, żebyśmy mogli powtórzyć zdobyte wiadomości. Na koniec każdy z nas wykonał swój ulubiony kawałek pizzy.

To był „pyszny dzień” .