• Karnawał w kl. 2a

      28.01.2022

      Ostatni dzień przed feriami spędziliśmy w karnawałowym stylu. Uczniowie 2a przebrali się za różne postacie, prezentowali swoje stroje na wybiegu a później mieliśmy małą imprezkę. Zabawa była super 😊 szkoda że tak krótko….

     • 2a - innowacja pedagogiczna

      24.01.2022

      Za nami kolejny etap z innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Dzieci przeczytały książkę Wandy Chotomskiej „Dzieci Pana Astronoma”. Uczniowie poznali zawód Astronoma, astronauty i astrologa. Dowiedziały się ciekawych rzeczy o Układzie Słonecznym, gwiazdozbiorach i fazach Księżyca. Oglądali Kosmos i w grupach wyszukiwali ciekawych informacji o planetach. Na koniec naszej przygody zrobili swój własny kosmos w słoikach. To była udana wyprawa w nieznane.

     • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

      21.01.2022

      Przez cały tydzień w ramach zajęć „Godzina z pomysłem w świetlicy” robiliśmy upominki dla swoich Babć i Dziadków.

      - Serduszka z masy wycinaliśmy za pomocą foremek, następnie je upiekliśmy i ozdobiliśmy.

      - Laurki dla Babci i Dziadka wykonaliśmy z kolorowego papiery a następnie ozdobiliśmy wyciętymi tulipanami.

     • 2a - dzień pizzy

      18.01.2022

      Czy wiecie skąd pochodzi nazwa Margherita? Ile ważyła największa pizza na świecie? My wiemy 😊 W poniedziałek 17.01. wypadał Światowy Dzień Pizzy. W klasie 2a Asia i Hania przygotowały ciekawą prezentacje na temat historii tej pysznej potrawy. Dziewczynki przeprowadziły lekcje, przygotowały dla każdego krzyżówkę, żebyśmy mogli powtórzyć zdobyte wiadomości. Na koniec każdy z nas wykonał swój ulubiony kawałek pizzy.

      To był „pyszny dzień” .

     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

      GALERIA

       

     • Bractwo Rycerskie "Kerin"

     • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

      Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

      GALERIA