• 200. rocznica urodzin Norwida

28.10.2021

28 października 2021 r. z okazji Roku Norwida w Szkole Podstawowej nr 61 odbył się dzień poświęcony życiu i twórczości tego poety. W ten sposób uczniowie i nauczyciele chcieli uczcić 200. rocznicę jego urodzin. Od samego rana w szkole odczuć można było odświętną atmosferę. Uczniowie poubierani byli w stroje galowe. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. Gościem był Pan Burmistrz Sławomir Umiński. Po powitaniu przez dzieci Pan Burmistrz porozmawiał z nimi o twórczości Norwida. Następnie został zaproszony przez uczniów klasy 8a i 3a na lekcje języka polskiego. Tam wyrecytował wiersz pt. Moja piosnka. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali tego utworu. W klasie 3a Pan Burmistrz rozmawiał z dziećmi na temat ich prac plastycznych związanych z twórczością Norwida. W tym czasie w innych salach uczniowie oglądali prezentacje na temat życia i twórczości C. K. Norwida. Na korytarzu zaprezentowano życiorys poety oraz wspaniałe jego utwory. Jedna wystawa dotyczyła podróży Norwida, a kolejna wartości w twórczości. Na tablicach wywieszono cytaty z wierszy romantyka. Były one podzielone na następujące kategorie: O Polsce i Polakach oraz O miłości. Prezentowane były również prace plastyczne uczniów, przedstawiające portrety poety, a także ilustracje do wiersza pt. Moja piosnka. Młodzież recytowała wiersze C. K. Norwida, a w tle słychać było muzykę Chopina. Uczniowie i nauczyciele słuchali tych utworów, a następnie oglądali przygotowaną wystawę. Uroczystość wszystkim się podobała. 28 października był wyjątkowym dniem w szkole. Uczniowie poznali sylwetkę wielkiego człowieka oraz mieli okazję posłuchać jego utworów.

• SKW - akcja charytatywna

23.10.2021

W dniach 19.10-20.10 odbyła się w naszej szkole już druga akcja charytatywna w bieżącym roku szkolnym. Tym razem wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali loterię fantową.

W przedsięwzięciu  uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Dochód z loterii przeznaczyliśmy na zakup tzw. ''Prezentów bez pudła", czyli darów humanitarnych dla dzieci z Afryki.

Zostaną one przekazane potrzebującym za pośrednictwem organizacji UNICEF POLSKA.

Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za okazane serce , a naszym wolontariuszom za bezinteresowną pracę na rzecz innych!

Wielkie podziękowanie za wsparcie dla Rady Rodziców- zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc!

Urszula Postek-koordynatorka SKW

• 2a - Światowy Dzień Owoców i Warzyw

19.10.2021

W poniedziałek 18 października w klasie 2a została przeprowadzona lekcja odwrócona. Olga i Wiktor przygotowali i przeprowadzili zajęcia dotyczące „Światowego Dnia Owoców i Warzyw”, które przypadało 15 października. Na początku mogliśmy obejrzeć teatrzyk warzywno-owocowy. Kukiełki opowiadały o sobie, jaki mają kształt, kolor i jakie witaminy w sobie. Następnie każdy uczeń wybierał swoje ulubione warzywo lub owoc i reszta dzieci zgadywała. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „ Ogórek wąsaty”, wykonaliśmy ćwiczenia związane z warzywami i owocami oraz zagraliśmy w owocowe bingo. Na koniec uczniowie ułożyli owocowe domino. To była super lekcja !!! Nowi „nauczyciele” świetnie dali sobie radę!!