• 2a - jesienne prace

      28.09.2021

      Za oknem widać już jesień. Kolorowe liście spadają z drzew, po drodze do szkoły można znaleźć kasztany i żołędzie. W klasie 2a poznawaliśmy dary jesieni i z niektórych z nich stworzyliśmy wesołe ludziki, zwierzęta i przedmioty. Staś wykonał jesienny zielnik. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o każdym liściu. Jesień to bardzo ciekawa i kolorowa pora roku!

     • 1a - Szukamy oznak jesieni

      26.09.2021

      „Szukamy oznak Jesieni” – pod tym hasłem, klasa 1a wyruszyła na spacer wokół szkoły. Najpierw uczniowie poznawali nazwy drzew rosnących w pobliżu szkoły, następnie zbierali kolorowe liście by na koniec uzbierać całą torbę kasztanów. Podczas tego krótkiego spaceru uczniowie dowiedzieli się także, jak nazywają się ulice biegnące wzdłuż oraz obok szkoły. Z uzbieranych kolorowych liści powstały piękne prace plastyczne pt.: „Pani Jesień”.

     • 1a - Dzień Kropki

      24.09.2021

      15 września klasa 1a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. To wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

      Tego dnia klasa 1a obejrzała krótki filmik, na podstawie książki Petera H. Reynolds’a „Kropka”. Bohaterką filmiku była mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  Następnie każdy z uczniów wybrał z magicznego worka własną, kolorową, mięciutką kropkę. Przy ich użyciu ćwiczyli: podrzucanie kropek do góry, odbijanie na zmianę lewą i prawą ręką oraz liczenie odbić. Kolejnym punktem Dnia Kropki było pokolorowanie kropki na kartce według własnego pomysłu. Wszystkie prace z kolorowymi kropkami zostały zawieszone w Galerii prac klasy. Na zakończenie tego dnia uczniowie wraz z rekwizytami w kropki mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej.

     • Sprzątanie Świata - Polska 2021

      19.09.2021

      Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W akcji wzięli też udział Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele z naszej szkoły.
      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom.

      Organizatorzy akcji

      Halina Charytonowicz i Ireneusz Topoliński

     • 7a na żaglach

      10.09.2021

      AHOJ!

      10.09.2021 r. w piękny słoneczny dzień klasa 7 "A" wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę na żagle. Była ona wyróżnieniem w konkursie plastycznym, w którym wzięliśmy udział w marcu 2020. Konkurs "Dlaczego jacht płynie?" organizowała firma Sztorm Grupa, która prowadzi kursy żeglarskie i zajęcia dla dzieci i młodzieży. 

      Na wycieczkę zebraliśmy się z samego rana, aby już o godzinie 10:00 rozpocząć żeglarską przygodę na Zalewie Zegrzyńskim. Podczas rejsu kapitanowie opowiedzieli nam mnóstwo ciekawostek i wspaniałych morskich i mazurskich historii. Ten, kto chciał mógł sterować łodzią DZ. Poznaliśmy budowę jachtu, na którym pływaliśmy i teraz już doskonale wiemy czym są grot, fok, bezan, szoty, maszty, czy szekle, a niektórzy potrafią nawet zawiązać kilka nowych węzłów. Po zacumowaniu łodzi, sklarowaniu żagli i podziękowaniu kapitanom, udaliśmy się na zasłużoną przepyszną pizzę. 

      Nasza klasa to świetna, zgrana załoga!

      Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć, znajdziecie tam również naszą konkursową pracę :) 

      Rodziców zachęcamy do przeczytania artykułu o tym dlaczego warto chodzić na zajęcia żeglarskie już od najmłodszych lat. 

      https://sztormgrupa.pl/index.php/nauka-zeglarstwa-od-najmlodszych-lat/

     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

      GALERIA

       

     • Bractwo Rycerskie "Kerin"

     • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

      Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

      GALERIA