• 2a - jesienne prace

28.09.2021

Za oknem widać już jesień. Kolorowe liście spadają z drzew, po drodze do szkoły można znaleźć kasztany i żołędzie. W klasie 2a poznawaliśmy dary jesieni i z niektórych z nich stworzyliśmy wesołe ludziki, zwierzęta i przedmioty. Staś wykonał jesienny zielnik. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o każdym liściu. Jesień to bardzo ciekawa i kolorowa pora roku!

• 1a - Szukamy oznak jesieni

26.09.2021

„Szukamy oznak Jesieni” – pod tym hasłem, klasa 1a wyruszyła na spacer wokół szkoły. Najpierw uczniowie poznawali nazwy drzew rosnących w pobliżu szkoły, następnie zbierali kolorowe liście by na koniec uzbierać całą torbę kasztanów. Podczas tego krótkiego spaceru uczniowie dowiedzieli się także, jak nazywają się ulice biegnące wzdłuż oraz obok szkoły. Z uzbieranych kolorowych liści powstały piękne prace plastyczne pt.: „Pani Jesień”.

• 1a - Dzień Kropki

24.09.2021

15 września klasa 1a obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. To wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Tego dnia klasa 1a obejrzała krótki filmik, na podstawie książki Petera H. Reynolds’a „Kropka”. Bohaterką filmiku była mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  Następnie każdy z uczniów wybrał z magicznego worka własną, kolorową, mięciutką kropkę. Przy ich użyciu ćwiczyli: podrzucanie kropek do góry, odbijanie na zmianę lewą i prawą ręką oraz liczenie odbić. Kolejnym punktem Dnia Kropki było pokolorowanie kropki na kartce według własnego pomysłu. Wszystkie prace z kolorowymi kropkami zostały zawieszone w Galerii prac klasy. Na zakończenie tego dnia uczniowie wraz z rekwizytami w kropki mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej.

• Sprzątanie Świata - Polska 2021

19.09.2021

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W akcji wzięli też udział Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele z naszej szkoły.
            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom.

Organizatorzy akcji

Halina Charytonowicz i Ireneusz Topoliński

• 7a na żaglach

10.09.2021

AHOJ!

10.09.2021 r. w piękny słoneczny dzień klasa 7 "A" wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę na żagle. Była ona wyróżnieniem w konkursie plastycznym, w którym wzięliśmy udział w marcu 2020. Konkurs "Dlaczego jacht płynie?" organizowała firma Sztorm Grupa, która prowadzi kursy żeglarskie i zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Na wycieczkę zebraliśmy się z samego rana, aby już o godzinie 10:00 rozpocząć żeglarską przygodę na Zalewie Zegrzyńskim. Podczas rejsu kapitanowie opowiedzieli nam mnóstwo ciekawostek i wspaniałych morskich i mazurskich historii. Ten, kto chciał mógł sterować łodzią DZ. Poznaliśmy budowę jachtu, na którym pływaliśmy i teraz już doskonale wiemy czym są grot, fok, bezan, szoty, maszty, czy szekle, a niektórzy potrafią nawet zawiązać kilka nowych węzłów. Po zacumowaniu łodzi, sklarowaniu żagli i podziękowaniu kapitanom, udaliśmy się na zasłużoną przepyszną pizzę.

Nasza klasa to świetna, zgrana załoga!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć, znajdziecie tam również naszą konkursową pracę :)

Rodziców zachęcamy do przeczytania artykułu o tym dlaczego warto chodzić na zajęcia żeglarskie już od najmłodszych lat.