• 2a - Festiwal Nauki

25.06.2021

24 czerwca 2a uczestniczyła w Festiwalu Nauki w Liceum im. H. Kołłątaja. Uczniowie pokonywali tory przeszkód, oglądali doświadczenia chemiczne. Bawili się wyśmienicie. Na koniec wszyscy dostali medale oraz lody!!!

• 1a - ostatni dzień w szkole

24.06.2021

Dzisiaj był ostatni dzień szkoły. Już tylko uroczyste zakończenie roku szkolnego i wakacje! Podczas zajęć wspólnie graliśmy w gry planszowe, robiliśmy wygibasy na twisterze, wspólnie spędzaliśmy ze sobą czas. Na koniec poszliśmy na lody. To był udany dzień :)

• 7b - Stacja Grawitacja

23.06.2021

22 czerwca 2021 r. klasa 7b wybrała się do Parku Trampolin "STACJA GRAWIATCJA", gdzie uczniowie mieli okazję skorzystać m.in. z: trampolin, boiska do koszykówki z trampolinami, boiska do siatkówki z trampolinami, poduszki z wieżami do skoków, interaktywnych trampolin z grami komputerowymi, itp.

• 4b - warsztaty w MDK

21.06.2021

06.10.2020 r. klasa 4b uczestniczyła w warsztatach na temat agresji i przemocy organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Celem zajęć było eliminowanie aktów agresji fizycznej i psychicznej wśród uczniów oraz uświadomienie zagrożeń wynikających ze stosowania przemocy. Program umożliwił dzieciom szersze zaznajomienie się z problemem agresji w szkole. Uczniowie poznali czym jest agresja, jakie są jej przejawy oraz czym różni się agresja fizyczna od psychicznej. Warsztaty miały na celu rozwijanie u dzieci postawy asertywności, umiejętności wyrażania swojego zdania. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, wspólnie poszukiwali przyczyn agresji i przemocy. Część zajęć stanowiły zabawy plastyczne, rozwijające kreatywność uczestników oraz utrwalające uzyskane wiadomości.

• 4b - wycieczka do TEPfaktor

21.06.2021

18.06.2021 r. klasa 4b wybrała się na wycieczkę do parku rozrywkowo-sportowego TEPfaktor. Na uczniów czekały różne ruchome i elektronicznie sterowane przeszkody, gdzie mogli sprawdzić swoją siłę fizyczną, logiczne myślenie, cierpliwość i zręczność manualną. Była to niesamowita przygoda, pełna śmiechu, adrenaliny i wzajemnej współpracy. Gry i zabawy klasa kontynuowała w parku Szczęśliwickim. Uczniowie po zjedzeniu pizzy i lodów zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły. Wycieczka dostarczyła wielu niesamowitych wrażeń.

• Akcja Labirynt

18.06.2021

Organizatorem Akcji Labirynt 2021 jest Fundacja Muzyka jest dla wszystkich. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerem projektu od 2010 roku jest Sinfonia Varsovia.

Akcja w locie! Odwiedzamy się nawzajem! XI edycja Akcji Labirynt www.akcjalabirynt.pl Bezpłatne warsztaty artystyczne dla uczniów szkół podstawowych. W czerwcu i wrześniu 2021 Akcja Labirynt będzie mieć nowy kształt, dopasowany do potrzeb i możliwości, do sytuacji jaką wszyscy razem przeżywamy. Podczas warsztatów zachowywać będziemy środki ostrożności wynikające z pandemii. Akcja Labirynt ma w tym roku kolor zielony! Zależy nam na dobrej energii, zabawie i miłej współpracy, w której wszyscy bez wyjątku razem poczują się fajnie. Pojawią się słowa klucze, komfort świeżego powietrza i zieleni, głos puszczony wolno, rytm, ruch, improwizacja, rozmowa o byciu artystą i innych interesujących sprawach. Fundacja Muzyka jest dla wszystkich uruchamia zespół artystów i pedagogów teatru, którzy zrealizują Akcję Labirynt w locie! Zapraszamy do udziału w trzech 30-minutowych warsztatach.

Warsztat I PORUSZENIE Fundacja Sztuka Ciała  - Zabawy przywracające do czucia i działania, sprawczości i mówienia swoim głosem.

Warsztat II PRACOWNIA MAŁEGO TEATRU. Członkowie Stowarzyszenia Pedagogów Teatru udostępniają niezwykłe zasoby niewielkiego, ale nadzwyczajnego wozu teatralnego.

Warsztat III  RYTM ZIEMI. Podsłuchiwanie i naśladowanie dźwiękami rytmów otoczenia - warsztat  z udziałem muzyków i animatorów Sinfonii Varsovii.Czas warsztatów to w sumie 90 minut. Każda klasa podczas każdego warsztatu współpracować będzie z dwójką artystów.

• 2a - las w słoiku

13.06.2021

Klasa 2a uczestniczyła w warsztatach „Las w słoiku”. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Dobrze wiedzieli co potrzebne jest roślinom do tego by mogły rosnąć. To była wspaniała lekcja przyrody.

• 3b - biegające dyktando

11.06.2021

W środę 9 czerwca klasa 3B miała zapowiedziane dyktando. Jednak było to dyktando inne niż zwykle. „Biegające dyktando” uczniowie pisali w grupach po 4 osoby. Kolorowe kartki z tekstem do przepisania rozwieszone były na korytarzu przed salą. Każda grupa miała swój kolor. Jeden uczeń z każdej grupy biegł do kartki ze swoim kolorem, zapamiętywał zdanie i wracał z powrotem do swojej grupy przekazując słownie zapamiętane zdanie. Zadaniem kolejnej osoby z grupy było zapisanie usłyszanego zdania. Wszyscy uczniowie w grupach mieli szansę zapamiętać część tekstu oraz móc zapisać go na kartce. Uczniowie klasy 3B świetnie bawili się przy tym zadaniu, mieli okazję: doskonalić współpracę, ćwiczyć pamięć oraz zasady ortograficzne. Na koniec ocenili sami siebie.

• 1a - Dzień Dziecka

03.06.2021

Dzień Dziecka każdego roku obchodzimy 1 czerwca.  To długo wyczekiwane święto przez wszystkie dzieci. W tym dniu cała uwaga skupiona jest na nich. Otrzymują liczne prezenty i wysłuchują życzeń od swoich rodziców.

Obchody Dnia Dziecka po raz pierwszy zorganizowano w 1950 r. W naszej klasie również obchodziliśmy ten ważny Dzień. Dzięki uprzejmości Oddziału Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego pierwszaki mogły dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat ratowania życia. Każdy mógł spróbować udzielić pierwszej pomocy, wejść do karetki, poczuć się jak kierowca – ratownik oraz „przejechać się” na noszach.

Na koniec każde dziecko dostało dyplom i drobny upominek.

To był wspaniały dzień! Szkoda, że Dzień Dziecka jest raz w roku….