• 26 luty – Dzień dinozaura

      27.02.2021

      Czy wiesz że: nazwa dinozaur wywodzi się z języka greckiego i oznacza „straszny jaszczur”, naukowiec który bada historię życia na ziemi to paleontolog, ogony i pióra dinozaurów zachowały się nie tylko w skamieniałościach, ale także w bursztynie?

      Te i wiele innych ciekawych informacji klasa 1a dowiedziała się od swojego kolegi Stasia, który zamienił się na jeden dzień w nauczyciela i przeprowadził ciekawą lekcję o dinozaurach. Opowiedział pokrótce o dinozaurach roślinożernych i mięsożernych, wytłumaczył kto to jest paleontolog oraz co to są koprolity. Przygotował dla dzieci zagadki, karty pracy - każdy uczeń wykonał szkielet swojego dinozaura. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.
      A wam, który dinozaur najbardziej się podoba?

     • Mała Olimpiada Matematyczna

      26.02.2021

      24 lutego w naszej szkole odbyła się Mała Olimpiada Matematyczna – etap szkolny. W Olimpiadzie brali udział uczniowie z klas trzecich, którzy przeszli etap klasowy.  Kolejny etap (dzielnicowy), który odbędzie się 23 marca będzie pisało 5 uczniów. Trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!

     • 1a - Światowy Dzień Kota 17.02

      18.02.2021

      Święto to powstało we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzone jest od 15 lat.
      Podobno kot to spełnienie ludzkich marzeń o udomowionym tygrysie. Chociaż jest mały, mruczący, dający się przytulać to cały czas zostaje trochę dziki i odosobniony jak jego przodek tygrys.
      Uczniowie z klasy 1a wiedzą, że koty tak jak ludzie, mają zęby mleczne i stałe. Sen stanowi większość kociego żywota, przeciętny kot przesypia 2/3 swojego życia. Na przednich łapach koty mają po pięć palców, zaś tylne łapy wyposażone są w cztery.
      Z okazji Dnia Kota przygotowaliśmy kocie maski, obejrzeliśmy ciekawy film o kotach, kolorowaliśmy kocie kolorowanki oraz śpiewaliśmy kocie piosenki.  Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach. Może ktoś z was też by chciał mieć takiego pupila w domu?

     • 1a - Najsłodszy dzień w roku???

      12.02.2021

      Tłusty czwartek to początek ostatnich dni karnawału. W tym dniu można się objadać słodkościami - tradycja nakazuje zjedzenie przynajmniej jednego pączka! Według tradycji był to dzień, w którym można było robić rzeczy, których nie wypadało robić w inne dni. Jadło się sporo tłustych rzeczy, pączków, faworków czy racuchów. Urządzano wtedy pochody, które  miały przynieść uczestnikom szczęście i pomyślność. Podczas takiego marszu ludzie bawili się przy głośnej muzyce, a na czele pochodu pojawiały się figury znane z obrzędów kolędniczych.W klasie 1a również obchodziliśmy tłusty czwartek. Na początku każdy uczeń wykonał według własnego pomysłu swojego pączka i udekorował go kolorowymi posypkami. Gdy nasze pączki „piekły się w piekarniku” zrobiliśmy zawody w jedzeniu pączka bez użycia rąk! Śmiechu i zabawy było co niemiara ?? najszybszy był Olek K. – gratulujemy! To był udany dzień! ??? Dziękujemy mamie Wiktora za pomoc i przygotowanie wszystkiego.

     • 1b - Magiczne drzewa

      08.02.2021

      Klas Ib wzięła udział w konkursie" Magiczne drzewa",  zorganizowanym przez III Ogród Jordanowski w Warszawie. Czekamy na wyniki konkursu. Jak podobają się Wam nasze magiczne drzewa? Wyobraźnia górą! 

     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

      GALERIA

       

     • Bractwo Rycerskie "Kerin"

     • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

      Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

      GALERIA