• Szlachetna paczka

14.12.2020

Wszystkim rodzicom, uczniom oraz radzie rodziców bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji całej akcji.

12.12.2020 odbył się finał akcji Szlachetna Paczka. W tym roku zbieraliśmy dary dla dwóch starszych osób z podwarszawskich miejscowości. Udało się zebrać dużo żywności, artykułów chemicznych oraz pieniędzy na dodatkowe potrzeby rodzin. Za zebrane pieniądze kupiliśmy 2 tony eko-groszku, kuchenkę gazową, toster oraz karty podarunkowe na odzież oraz obuwie.

• 1a - Mikołajki

10.12.2020

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki…. Na ten dzień z niecierpliwością czekają zarówno dzieci, jak i dorośli! Nierozłącznym elementem tego dnia jest oczywiście postać Świętego Mikołaja, którego zdecydowana większość z nas kojarzy głównie po charakterystycznym, czerwonym stroju i długiej, siwej brodzie. W niedzielę wspominaliśmy Świętego Mikołaja, biskupa Miry. Wywodził się on z zamożnej rodziny z Patary, położonej w zachodniej Lykii na terenie obecnej Turcji. Według zapisów historycznych, rodzice pozostawili Mikołajowi fortunę, którą rozdał ubogim. Prezenty Mikołaj zostawia pod poduszką, umieszcza w dużej czerwonej skarpecie lub w butach w nocy z 5 na 6 grudnia. Niektórzy nawet zostawiają mu w podziękowaniu pyszne pierniczki i mleko, które z chęcią wypija. U uczniów klasy 1a był Mikołaj, a u was?

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61
        • sekretariat@szkola61.pl