• 1a - Święto Niepodległości

      16.11.2020

      Co roku Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach odbywają się defilady, które prowadzone są przez główne ulice. Ponadto w święto organizowane są także koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne piosenki czy inscenizacje historyczne.  W szkołach również jest uroczyście, dzieci i nauczyciele ubierają się na biało-czerwono, śpiewamy pieśni. Niestety w tym roku związku z panującą pandemią i zamknięciem szkół podstawowych klasa 1a obchodziła ten dzień w swoich domach z najbliższymi. Aby upamiętnić Święto Niepodległości uczniowie wykonali przepiękne rysunki patriotyczne i flagi. Olga wraz z rodzicami ulepiła z masy solnej godło i flagę.

     • 1a - Kto powiedział, że jesień jest bura i nudna?!

      03.11.2020

      Z kolorowych liści można zrobić wiele ciekawych rzeczy oraz się świetnie bawić!

      Podczas ostatnich zajęć na boisku chłopcy z klasy 1a postanowili usypać wielką górę z liści. Każdy miał inny pomysł jak najszybciej to zrobić.

      Podzielili się na grupy… Część zbierała rękami, część sypała na prostokątny materiał  i rzucali na górę liści a niektórzy zgarniali nogą. Wszyscy ze sobą zgodnie współpracowali.

      Zabawy i śmiechu nie było końca….

     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

      GALERIA

       

     • Bractwo Rycerskie "Kerin"

     • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

      Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

      GALERIA