• 1a - Święto Niepodległości

16.11.2020

Co roku Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach odbywają się defilady, które prowadzone są przez główne ulice. Ponadto w święto organizowane są także koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne piosenki czy inscenizacje historyczne.  W szkołach również jest uroczyście, dzieci i nauczyciele ubierają się na biało-czerwono, śpiewamy pieśni. Niestety w tym roku związku z panującą pandemią i zamknięciem szkół podstawowych klasa 1a obchodziła ten dzień w swoich domach z najbliższymi. Aby upamiętnić Święto Niepodległości uczniowie wykonali przepiękne rysunki patriotyczne i flagi. Olga wraz z rodzicami ulepiła z masy solnej godło i flagę.

• 1a - Kto powiedział, że jesień jest bura i nudna?!

03.11.2020

Z kolorowych liści można zrobić wiele ciekawych rzeczy oraz się świetnie bawić!

Podczas ostatnich zajęć na boisku chłopcy z klasy 1a postanowili usypać wielką górę z liści. Każdy miał inny pomysł jak najszybciej to zrobić.

Podzielili się na grupy… Część zbierała rękami, część sypała na prostokątny materiał  i rzucali na górę liści a niektórzy zgarniali nogą. Wszyscy ze sobą zgodnie współpracowali.

Zabawy i śmiechu nie było końca….