• 1a - jesienne liście

      19.10.2020

      Ostatnio podczas lekcji uczniowie klasy 1a wykonywali jesienną pracę plastyczną. Były to kolorowe liście. Zadaniem dzieci było z kolorowych kartek papieru wycinać różne kształty, następnie przygotowane wzory przykleić na czarnym szablonie liści. Bardzo szybko ciemne listki zaczęły mienić się różnobarwnymi elementami. Uważamy, że dzieciaki fantastycznie wykonały swoje  prace!!!  

     • 1a - jesienne stworki

      10.10.2020

      Większości z nas kasztany kojarzą się z nieuchronnie nadchodzącą jesienią. Na zewnątrz zieleń liści znika niemal całkowicie, ustępując miejsca wspaniałej palecie barw i odcieni. Jesień to wspaniała kolorowa pora roku.

      Razem z Wiktorem i Stasiem z klasy 1a robiliśmy kasztanowe ludziki.

      Wyszły nam zabawne stworki.  Może macie pomysł jak je nazwać?

     • 1a - Dzień Chłopaka

      07.10.2020

      30 września obchodzimy Dzień Chłopaka.  W naszej klasie również świętowaliśmy ten dzień.  Dziewczynki wręczyły chłopcom przygotowane wcześniej medale „Super chłopaka”. Z okazji tego święta rodzice  jednego z  uczniów naszej klasy przygotowali dla dzieciaków upominki. Otrzymane prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość.

     • 2a w piekarni Grzybki

      05.10.2020

      30 września klas 2a była na wycieczce w piekarni Grzybki.

      Dzieci poznały pracę piekarza i cukiernika. Dowiedziały się z czego robimy chleb.

      Same wykonały bułeczki drożdżowe, którym nadawały różne ciekawe kształty.

      Na koniec każdy miały możliwość wykonać pizzę z ulubionymi dodatkami. Wszystkim bardzo smakowały świeże pachnące bułeczki oraz pizza.

      To był dzień pełen wrażeń.

     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

      GALERIA

       

     • Bractwo Rycerskie "Kerin"

     • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

      Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

      GALERIA