• 1a - jesienne liście

19.10.2020

Ostatnio podczas lekcji uczniowie klasy 1a wykonywali jesienną pracę plastyczną. Były to kolorowe liście. Zadaniem dzieci było z kolorowych kartek papieru wycinać różne kształty, następnie przygotowane wzory przykleić na czarnym szablonie liści. Bardzo szybko ciemne listki zaczęły mienić się różnobarwnymi elementami. Uważamy, że dzieciaki fantastycznie wykonały swoje  prace!!!

• 1a - jesienne stworki

10.10.2020

Większości z nas kasztany kojarzą się z nieuchronnie nadchodzącą jesienią. Na zewnątrz zieleń liści znika niemal całkowicie, ustępując miejsca wspaniałej palecie barw i odcieni. Jesień to wspaniała kolorowa pora roku.

Razem z Wiktorem i Stasiem z klasy 1a robiliśmy kasztanowe ludziki.

Wyszły nam zabawne stworki.  Może macie pomysł jak je nazwać?

• 1a - Dzień Chłopaka

07.10.2020

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka.  W naszej klasie również świętowaliśmy ten dzień.  Dziewczynki wręczyły chłopcom przygotowane wcześniej medale „Super chłopaka”. Z okazji tego święta rodzice  jednego z  uczniów naszej klasy przygotowali dla dzieciaków upominki. Otrzymane prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość.

• 2a w piekarni Grzybki

05.10.2020

30 września klas 2a była na wycieczce w piekarni Grzybki.

Dzieci poznały pracę piekarza i cukiernika. Dowiedziały się z czego robimy chleb.

Same wykonały bułeczki drożdżowe, którym nadawały różne ciekawe kształty.

Na koniec każdy miały możliwość wykonać pizzę z ulubionymi dodatkami. Wszystkim bardzo smakowały świeże pachnące bułeczki oraz pizza.

To był dzień pełen wrażeń.