• 3a - zwierzęta w Afryce

07.06.2020

Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent świata otoczony wodami Morza Śródziemnego, Oceanu Atlantyckiego i Oceanu Indyjskiego. Zróżnicowana krajobrazowo i kulturowo, uznawana za region egzotyczny,„Czarny Ląd”. Tu znajduje się największa pustynia świata, Sahara, czy najdłuższa rzeka – Nil. Liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody przyciągają miłośników fauny i flory, często poznających ją na safari.Tych i wiele innych ciekawych informacji uczniowie klasy 3a poznali podczas omawiania lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. W Afryce żyje bardzo dużo różnorodnych i ciekawych zwierząt, a jakich? Przeczytajcie sami….

• 3a - już niedługo wakacje

03.06.2020

Na pewno każdy chciałby gdzieś wyjechać, zwiedzić inne kraje… Może ktoś z Was wybierze się do jakiegoś kraju w Europie? Jeśli tak, to możecie skorzystać z informacji, które przygotowali dla Was uczniowie klasy 3a. Może kogoś z Was zainteresuje dany kraj i się tam wybierze. Udanej podróży.

• 3a - propozycje wycieczek

03.06.2020

Na dworze robi się coraz cieplej. Możemy wychodzić na spacery oraz wyjeżdżać do innych miast. Co można zwiedzić w Warszawie? Jakie są tu atrakcje turystyczne? A może ktoś nie był w Otwocku i chciałby tam pojechać? Uczniowie klasy 3a zaplanowali wycieczkę po Warszawie i Otwocku. Może ktoś z was z nich skorzysta….

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61