• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

03.04.2020

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm objawia się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem. Towarzyszy on osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

Kolor niebieski daje osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stawał się dla nich łatwiejszy!

Dużo wytrwałości a przede wszystkim zdrowia życzy klasa 3a.

.

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61