• Zima w Mieście 10-14.02

      14.02.2020

      I tydzień akcji ZIMA W MIEŚCIE 2020 za nami.

      Za nami również moc atrakcji.

      Byliśmy:

      - w kinie na filmie: „Tajni i fajni”,

      - w Centrum Nauki Kopernik,

      - na basenie,

      - warsztatach sportowych i „Origami” w SP 264,

      - warsztatach florystycznych w III Ogródku Jordanowskim,

      - warsztatach plastycznych; Eko – torby”, „Slime”.

     • 3a - spotkanie

      15.02.2020

      W piątek 7 lutego mieliśmy przemiłą niespodziankę. Na pierwszej lekcji odwiedziła nas Pani Martyna z mężem i synkiem Antkiem. Na początku byliśmy trochę nieśmiali w stosunku do małego chłopca ale Antek szybko nas zauroczył. Siedział również już w ławce i przeglądał książki. Może kiedyś będzie chodził do naszej szkoły 😊 Chłopiec jest bardzo ciekawy wszystkiego i pod koniec czuł się jak u siebie. Pani Martyna jak zawsze wyglądała dobrze, myślimy że trochę za nami też się stęskniła😊 Czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę.

     • 6b 6c - bezpieczne ferie

      07.02.2020

      6 lutego kl. 6c uczestniczyła w warsztatach na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Warsztaty były prowadzone przez Policję i Straż Pożarną. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób uniknąć niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacji aby bezpiecznie wypoczywać w czasie ferii.

     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

      GALERIA

       

     • Bractwo Rycerskie "Kerin"

     • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

      Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

      GALERIA