• 3a - Ogólnopolska Wymiana Pocztówkowa

28.11.2019

Od września bierzemy w niej udział. Na początku Pani Olga szukała szkół w całej Polsce, które będą  chętne do wysłania do nas pocztówek. Gdy mieliśmy już adresy mogliśmy napisać pozdrowienia z Warszawy dla innych uczniów ze szkół z Lubaczowa, Długich Starych, Pruszkowa, Młochowa, Włocławka, Zalesia, Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego. Przy okazji powtórzyliśmy sobie kierunki świata na mapie oraz podział administracyjny Polski. Było nam bardzo miło, że inne dzieci z różnych stron naszego kraju wysłały do nas pocztówki. Kolejna „akcja pocztówkowa” przed świętami Bożego Narodzenia.

• Tomasz Dolski - Symfonia na Skrzypce i Dj-a

22.11.2019

Koncert odbył się w ramach projektu „Młodzi warszawiacy zmieniają swoje miasto”. Głównym wątkiem było zaprezentowanie muzyki klasycznej w nowoczesnym / współczesnym wydaniu, który rozbudza ciekawość młodych słuchaczy i zachęca do odkrywania muzyki poważnej. Łączy historię ze współczesnością, wykorzystując do tego muzykę pop, rock, house i dubstep.

• Dzień Praw Dziecka - dla każdego dziecka

21.11.2019

Od listopada 2019 nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF. 20 listopada w rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka odbyły się w naszej szkole prezentacje na temat praw dziecka oraz działalności organizacji UNICEF. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali sprzedaż ciast.
            Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
            Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za dobre serce i hojność, a wolontariuszom za wspaniale przeprowadzoną akcję charytatywną na rzecz Unicef Polska. Uzbieraliśmy 2120,00 złotych. Za podaną sumę zakupiłam tzw. prezenty bez pudła czyli dary humanitarne (mleko terapeutyczne, szczepionki, antybiotyki, apteczki pierwszej pomocy, tabletki uzdatniające wodę).

Urszula Postek

Koordynator SKW