• Konkurs dyniowy

31.10.2019

W naszej szkole w październiku został zorganizowany konkurs na najładniejszą dynie techniką dowolną. Wzięło w nim udział bardzo wielu uczniów za co serdecznie dziękujemy! Wyniki konkursu już wkrótce. Dynia? Czym jest i z czym nam się kojarzy? Dynia jest wszechstronnym warzywem, które możemy różnorodnie wykorzystać, Możemy zrobić z niej lampion, ozdobę, zupę, sernik, kotlety i wiele innych rzeczy ?? Warzywo to niezmiennie kojarzy nam się z jesienią i wszechobecnym celebrowaniem dyni kolorowymi liśćmi  i wszystkim co barwne w tej nieprzewidywalnej porze roku.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dyniowym. Wszystkie prace były ciekawe i zaskakujące:) trudno nam było wybrać spośród tylu....miejsce I - Lena Cz. 1a, Tomek S. i Dominik P. 3amiejsce II - Maria K. 1b, Maja B. 3b, Blanka P. 3cmiejsce III - Helena K. 1b, Ksawery W. 1c, Artur G. 3bwyróżnienia - Kuba S. 2a, Kosma M. 2b.

• 1a - koncert w III Ogrodzie Jordanowskim

30.10.2019

25.10.2019r. klasa Ia wybrała się do III Ogrodu Jordanowskiego na koncert. Była to bajka symfoniczna Sergiusza Prokofiewa, pt. "Piotruś i wilk". W koncercie udział wzięli: pianistka, klarnecista oraz pani narrator. Występ był bardzo ciekawy i wesoły. Muzyka była bardzo zróżnicowana, dynamiczna co bardzo podobało się naszym uczniom. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadania i towarzyszącej mu muzyce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat instrumentów muzycznych, a na koniec nagrodzili artystów gromkimi brawami. Pierwszaki w czasie wolnym mogły skorzystać z placu zabaw znajdującego się na terenie ogrodu i spędzić czas na wspólnej zabawie.

• Piękna nasza Polska cała

30.10.2019

Z przyjemnością informujemy, że w Szkolnym Konkursie Recytatorskim "Piękna nasza Polska cała" wzięło udział 20 uczniów z klas 1-3. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i dziękujemy za udział.
            Laureatami zostali:

I miejsca

Helena C. kl.1c

Józefina L. kl.2a

Lena G. kl.3b

Blanka P. kl.3c

II miejsca

Małgorzata K. kl. 1a

Adam K. kl. 2a

Zofia P. kl. 3b

III miejsca

Helena K. kl. 1b

Zuzanna G. kl. 2a

Aleksander F. kl. 3a

• 1b - Przystanek Książka

29.10.2019

29 października uczniowie kl. 1b byli na warsztatach "W zdrowym ciele, zdrowy duch" w bibliotece Przystanek Książka. Dzieci dowiedziały się o zdrowym odżywianiu, poznały nową piramidę żywieniową, obejrzaly książki o tej tematyce. Warsztaty były bardzo ciekawe.

• Grzybobranie

27.10.2019

“Grzybobranie” -  w ramach lekcji biologii,  w celu lepszego poznania grzybów kapeluszowych. Uczniowie mieli okazję zebrać informacje o grzybach, wykazać się kreatywnością wykonując z różnych materiałów modele grzybów: jadalnych, trujących i podobnych do jadalnych. Prace są imponujące.

Dziękuję Rodzicom za zmobilizowanie swoich pociech i pomoc. Gratulacje.

Zapraszamy na wystawę, która znajduje się na parterze.

Halina Charytonowicz

• 7b - majsterkowanie

27.10.2019

W ramach współpracy z Centrum Nauki Kopernik, Instytutem Lotnictwa oraz Towarzystwem Rozwoju Dzieci i Młodzieży “Szansa” odbyły się w sobotę 26.10.2019  warsztaty majsterkowania z elektrotechniki. Budowane były obwody prądu stałego w różnych konfiguracjach. Na koniec pracy wszyscy zasłużyli na poczęstunek. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i wiele emocji.

• 2b - warsztaty plastyczne

20.10.2019

W dniu 18 października 2019 r. uczniowie klasy 2b mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach, podczas których stworzyli zachwycające prace plastyczne. Zadaniem uczniów było nawlekanie nitki na drewnianego grzybka oraz „namalowanie” obrazka kolorowym piaskiem. Warsztaty pozwalają na rozwijanie kreatywności, wyobraźni, zdolności manualnych oraz uczą współpracy. Po warsztatach każdy uczeń mógł zabrać swoją pracę do domu.

• 5a - fabryka slime'ów

18.10.2019

Klasa 5 a na godzinach wychowawczych zajmowała się dość nietypowymi dla szkoły  zajęciami. W ramach nauki współpracy i ćwiczeń ręki na zajęciach 1 października przekształciliśmy klasę na fabrykę slime'ów. Ukryte w świetnej zabawie ćwiczenia motoryki małej pomogą nam jeszcze piękniej pisać i sprawnie posługiwać się naszymi dłońmi. W trakcie zabawy mogliśmy zgrać się jako grupa i trochę pośmiać. Po zajęciach każdy zabrał swojego slajma do domu :)

• 5a - warsztaty kulinarne

18.10.2019

Na godzinie wychowawczej 15 października każdy z nas został MasterChef'em i w ramach warsztatów kulinarnych zrobiliśmy zdrową wersję słodyczy Rafaello. Postanowiliśmy zabrać poczęstunek do domów, aby rodzice i rodzeństwo mogło dowiedzieć się jakimi wspaniałymi cukiernikami jesteśmy! Po każdej takiej lekcji, klasa bardzo sprawnie porządkuje salę, uczy się samodzielności i empatii, co jest cenną nauką w praktyce.

• 3a - wybory do Samorządu Klasowego

16.10.2019

Bycie gospodarzem klasy to wcale nie jest łatwa sprawa. Osoba ta musi być przede wszystkim odpowiedzialna, punktualna, uczciwa i koleżeńska. Przewodniczący powinien umieć sprawiedliwie rozstrzygać spory oraz walczyć o dobre imię klasy.

We wtorek 15 października podczas tajnego głosowania wybraliśmy Samorząd Klasowy.

Przewodniczący – Tomek S.

I Zastępca – Olek F.

II Zastępca – Lena W.

Wybranemu Samorządowi gratulujemy i życzymy sukcesów i wytrwałości

• 3a - zajęcia komputerowe w MDK