• 7b na warsztatach z arteterapii

     • 28 września klasa 7b miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach z arteterapii zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Tematem spotkania było tworzenie twarzy z wycinków gazet. Pierwszą częścią warsztatów było krótkie wprowadzenie do arteterapii. Prowadzący wyjaśnił, że celem zajęć jest wyrażanie emocji, myśli i uczuć za pomocą różnych form sztuki. Po wprowadzeniu przyszedł czas na główną część warsztatów - tworzenie twarzy z wycinków gazet. Każdy z uczestników otrzymał arkusz kartonu, zestaw gazet i czasopism, klej, nożyczki i ołówki. Zadaniem uczniów było wybranie fragmentów gazet, które najlepiej oddadzą wizję ich twarzy, a następnie skomponowanie jej na kartonie. Było to fascynujące doświadczenie, ponieważ każdy mógł dać upust swojej wyobraźni i eksperymentować z różnymi kształtami, kolorami i fakturami.

      Warsztaty arteterapii były nie tylko wspaniałą okazją do wyrażenia swojej kreatywności, ale także do zrozumienia, jak sztuka może pomóc w przetwarzaniu emocji i wyrażaniu siebie.

     • 6c i 7b w Toruniu

     • W dniu 13 października klasa 6c i 7b wybrała się do urokliwego miasta Toruń. Nasza wycieczka miała wiele atrakcji, w tym zwiedzanie Planetarium, Geodium, spacer po mieście, zakupy pamiątek i pierników oraz zrobienie zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika.

      Nasz dzień rozpoczął się od wizyty w toruńskim Planetarium. To niezwykłe miejsce oferuje fascynujące prezentacje kosmiczne i astronomiczne. Mieliśmy okazję zanurzyć się w tajemnice kosmosu i poznać wiele ciekawostek związanych z gwiazdami i planetami. Prezentacja była nie tylko edukacyjna, ale również wizualnie imponująca.

      Następnie udaliśmy się do Geodium, który jest połączeniem geologii i edukacji. Mogliśmy podziwiać różnorodne minerały i skamieniałości oraz dowiedzieć się, jak powstała Ziemia. To miejsce jest doskonałe dla miłośników nauk przyrodniczych i geologii.

      Po wizycie w Geodium, zaczęliśmy nasz spacer po malowniczym Toruniu. Miasto zachwyciło nas swoją architekturą z charakterystycznymi gotyckimi budynkami i urokliwymi uliczkami. Przechadzając się po starówce, mieliśmy okazję podziwiać zabytkowe kamienice i wieże, a także poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca.

      Nie mogliśmy opuścić Torunia bez kupienia pamiątek i słynnych toruńskich pierników. Przeszliśmy się po licznych sklepach oferujących różnorodne upominki i wyroby cukiernicze. Wybór był ogromny, ale na pewno nie mogło zabraknąć pierników, które są jednym z symboli miasta.

      Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się na Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika. To było dla nas ważne miejsce, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy tej ikonicznej figurze.

      Wizyta w Toruniu była niezwykłą przygodą pełną fascynujących doświadczeń i pięknych widoków. To miasto ma wiele do zaoferowania, nie tylko pod względem kulturowym, ale także historycznym i naukowym. Gorąco polecamy każdemu odwiedzenie tego magicznego miejsca.

     • 7b - wycieczka do Belwederu

     • W piękny jesienny dzień, 4 października klasa 7b wraz z wychowawczynią miała przyjemność odwiedzić Belweder, jedno z najważniejszych miejsc historycznych w Warszawie. Nasz przewodnik opowiedział nam wiele interesujących faktów dotyczących Belwederu. Dowiedzieliśmy się, że budynek ten został wzniesiony w XVII wieku jako willa, a potem przekształcony w pałac przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie jest siedzibą prezydenta Polski, co sprawia, że jest to jedno z najważniejszych miejsc w kraju. Wewnątrz Belwederu mieliśmy okazję zobaczyć wiele pięknych pomieszczeń urządzonych w stylu klasycystycznym. Zachwyciły nas przepiękne malowidła na sufitach oraz liczne antyki i dzieła sztuki. Zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów programu był gabinet Józefa Piłsudskiego. Kolejne interesujące miejsca, które odwiedziliśmy to Kaplica Belwederska i sala Orderu Virtuti Militari. To prestiżowe odznaczenie wojskowe przyznawane za odwagę i zasługi w obronie ojczyzny. Wycieczka pozwoliła nam poznać historię Polski i zrozumieć znaczenie Belwederu jako miejsca kultowego i historycznego. To było wyjątkowe doświadczenie, które na pewno zostanie w naszej pamięci na długo.

     • Tydzień z Mikołajem Kopernikiem w świetlicy

     • Od 9 października świetliczaki, w ramach zajęć wspominali wielkiego Polaka - Mikołaja Kopernika. Podczas zajęć uczniowie poznali ciekawostki z życia Kopernika, poszerzyli swoją wiedzę astronomiczną - poznali Układ Słoneczny, nazwy planet oraz ich kolejność, układali puzzle, kolorowali portrety Kopernika i wspólnie  śpiewali piosenki. Tydzień zakończył się wykonaniem zakładek do książek oraz  podsumowaniem zdobytej wiedzy -  quizem o Mikołaju Koperniku i astronomii. Najlepsi znawcy Kopernika otrzymali słodkie upominki.

     • Dzień z Kopernikiem

     • To już nasz kolejny szkolny projekt, realizowany przez całą społeczność szkolną. Poszerzaliśmy swoją wiedzę i umiejętności poznając bliżej Cypriana Kamila Norwida, Marię Skłodowską-Curie, polskich romantyków , Józefa Piłsudskiego, Janusza Korczaka, „ochockich” twórców. Czas przyszedł na Mikołaja Kopernika w 550- rocznicę jego urodzin.  Prawnikurzędnikdyplomatalekarz, niższy duchowny katolicki, doktor prawa kanonicznego, zajmujący się astronomią i astrologiąmatematykąekonomiąstrategią wojskowąkartografią i filologią. Bywa też nazywany fizykiem i filozofem. Ale najbardziej znany jako astronom - twórca heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego. „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię” – tak napisał o Koperniku Jan Nepomucen Kamiński.

      11 października 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień z Mikołajem Kopernikiem. Przygotowania do tego dnia były intensywne. Każda klasa, a mamy ich w szkole 24, przygotowały plakaty o Koperniku i przestrzenne planety Układu Słonecznego. Powstała wspaniała wystawa. Planety zostały powieszone na lampach, na oknach „niebo z gwiazdami”. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawę książek o astronomii i Koperniku. Pani Izabela Grzeszczak stworzyła makietę Układu Słonecznego, nauczyciele poloniści wystawę prac – Astronomiczny Konkurs Literacki. Wszystko to razem robiło ogromne wrażenie. Została wydana gazetka „Kurier Szkolny” pod redakcją pani Karoliny Nawrockiej informująca o planowanych działaniach tego dnia. A działo się wiele!

      Klasy 1-3 rozpoczęły „Dzień z Kopernikiem” wspólnym wykonaniem piosenki o Układzie Słonecznym. Później, już w klasach oglądały film animowany o Mikołaju Koperniku, zdobiły pierniki i kolorowały portrety Astronoma. Dzieci w świetlicy stworzyły fantastyczne zakładki do książek z podobizną Mikołaja Kopernika.

      Niektóre klasy starsze okolicznościowo wybrały się wcześniej na wycieczkę do Torunia – rodzinnego miasta naszego Odkrywcy. A podczas „Dnia z Kopernikiem” wszyscy wspaniale się bawiliśmy. Od rana oglądaliśmy prezentacje o Mikołaju Koperniku w każdej sali. Następnie w pracowniach można było wziąć udział w przeróżnych aktywnościach. Panie polonistki zachęcały do pisania Listów o Koperniku do Potomnych przy herbatce i pierniczku. Wolontariusze z panią Ulą Postek przygotowali kolorowanki z Kopernikiem oraz Kahoota o Koperniku. Pani Alina Żelazowska z uczniami układała z klocków lego statki kosmiczne. Pan Robert Przybycień proponował wirtualny spacer po Toruniu. Pani Krystyna Brzeska wspólnie ze swoją klasą tworzyła „Kosmos w słoikach” oraz zapraszała chętnych do rozwiązywania krzyżówek. Wiadomo o kim. Można było się również zmierzyć z magnetycznym Układem Słonecznym czy rysowaniem kontynentów na globusach. Wszyscy uczestnicy działań dostawali w nagrodę słodycze, a każda klasa otrzymała od Rady Rodziców pudełko pierników.

      W czasie tego niezwykłego „Dnia z Kopernikiem” odwiedził nas Burmistrz - pan Sławomir Umiński oraz Naczelnik Wydziału Oświaty – pan Krzysztof Grochowski. Panowie zostali poczęstowani pyszną herbatką, przygotowaną przez panią Dyrektor oraz smakowitym piernikiem upieczonym przez siostrę Tymoteuszę. Nad wszystkim czuwała koordynator wydarzenia - pani Beata Dudziak-Tomaszek.

     • Klasy 5 w Toruniu

     • 10 października br. uczniowie klas piątych wybrali się z wizytą do Torunia - miasta Mikołaja Kopernika i pierników.Piątoklasiści odbyli z przewodnikiem spacer po Starym Mieście, zobaczyli gdzie prawdopodobnie urodził się i mieszkał Nasz słynny astronom, gdzie był ochrzczony, ... Ponadto uczniowie zwiedzili interaktywną wystawę w Geodium  - jednej z sal toruńskiego Planetarium oraz uczestniczyli w warsztatach własnoręcznego wypieku pierników, które odbyły się w Żywym Muzeum Piernika. Pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali ciasto, z którego wypiekli toruńskie specjały używając drewnianych form. Na zakończenie warsztatów wzięli jeszcze udział w warsztatach dekorowania pierników kolorowym lukrem.

     • 4b - warsztaty na Wydziale Fizyki

     • Czy fizyka jest ciekawa? - Tak. 9 października klasa 4b była na warsztatach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem warsztatów był magnes i magnez. Ciekawe ćwiczenia, eksperymenty, nowe wiadomości które można wykorzystać potem w życiu. Lekcja odbyła się w ramach zajęć otwartych Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydziału Fizyki.

     • Świetlica - spotkanie ze sportowcem Krzysztofem Cieślakiem

     • 9 października w naszej szkole na zaproszenie trenera Andrzeja Urbańskiego odbyło się spotkanie z Krzysztofem Cieślakiem - bokserem i wychowawcą młodzieży. Dzieci mogły poznać tajniki pięściarstwa, porozmawiać z mistrzem oraz przymierzyć mistrzowskie pasy IBF, WBO.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Środa 29.11.2023
  •                    
       Informacje

  • NASZA SZKOŁA

   Prezentacja1.pptx

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 1924902