• Dzień chłopaka w klasie 2a

• 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Dziewczynki z klasy 2a świetnie przygotowały się na ten dzień. Zaskoczyły chłopców wchodząc do klasy z upominkami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia!

• Wizyta 8a i 8b w Sejmie

• Dzięki uprzejmości Pana Posła Jarosława Krajewskiego klasa 8a i 8e wraz z przedstawicielami Urzędu Dzielnicy miała możliwość zaznać żywej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie zostali przywitani w Sejmie RP przez Pana Posła, który oprowadził klasy po części kompleksu budynków sejmowych opowiadając uczniom o historii sejmu oraz pracy Posłów. Uczniowie mieli okazję zasiąść w sejmowych ławach oraz zadawać pytania o specyfice pracy.

• Europejski Dzień Języków

• W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, 26 wrześniaw poniedziałek, uczniowie naszej szkoły przygotowali stoiska prezentujące kulturę i obyczaje różnych krajów m.in. Wielkiej Brytanii, Austrii, Ukrainy, ...     Jedną z atrakcji była degustacja międzynarodowych potraw. Zaprosiliśmy również specjalnego gościa- wolontariuszkę z Gruzji, która zaprezentowała nam wiele informacji o swoim kraju m.in. pokazała pismo gruzińskie, które ma własny unikalny alfabet.Dzięki takiej uroczystości mogliśmy odbyć podróż przez różne kraje, nie tylko europejskie. Była to świetna lekcja na temat kultury i historii  mieszkańców danego państwa.  Staraliśmy się, by podczas takiej podróży zachować otwarty umysł i szacunek dla tego, co inne.

• 1b - Warsztaty ekologiczne i dzień otwarty w III Ogródku Jordanowskim

• 1b rozpoczęła kolejny tydzień w szkole wycieczką do III Ogrodu Jordanowskiego w Warszawie. Uczniowie mieli okazję skorzystać z placu zabaw znajdującego się w ogródku oraz uczestniczyli w warsztatach ekologicznych. Informacje na temat recyklingu przekazane przez panią prowadzącą były bardzo interesujące. Mamy nadzieję,że jeszcze kiedyś będziemy mieć okazję zabawy i nauki w Ogródku Jordanowskim.

• 2a - spacer po Starym Mieście

• 20 września 2022 roku wybraliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie. Pomimo niesprzyjającej  pogody spacer z przewodnikiem był dla nas bardzo interesujący. Dowiedzieliśmy się jak powstała znana Kolumna Zygmunta III Wazy oraz wysłuchaliśmy  historii na temat  Zamku Królewskiego. Pani przewodnik urozmaicała nam zwiedzanie Starego Miasta tajemniczymi legendami, między innymi o Syrence Warszawskiej, Bazyliszku oraz niezwykłym dzwonie. Ta ostatnia szczególnie nas zainteresowała! Legenda mówi, że kto okrąży dzwon w podskokach temu spełni się jedno marzenie. Nie trzeba było długo czekać, całą klasą chcieliśmy jak najszybciej okrążyć ten ogromny dzwon. Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszej klasowej wyprawy!

• Piątek 02.12.2022

• liczba odwiedzin: 1603571