• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia przypada  Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne, którego celem jest promowanie idei troski o naszą planetę. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: ,,Zainwestuj w naszą planetę".

Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało prezentacje multimedialne oraz wystawę prac na temat ochrony środowiska. Naszym celem było uświadomienie dzieciom, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za  naszą Ziemię. Każdy z nas może przyczynić się do poprawy stanu naszej planety.

W ramach promocji postaw proekologicznych zasadziliśmy kwiaty na terenie naszej szkoły. Zorganizowaliśmy także akcję sprzątania świata.

Z okazji święta naszej planety przygotowaliśmy również konkurs pod hasłem ,, Dobre rady na złe odpady- podaruj rzeczom nowe życie!". Na zwycięzców czekają nagrody.

Pamiętajmy, by dbać o naszą Ziemię nie tylko od święta!

Szkolne Koło Wolontariatu

• Podziękowanie

• Społeczność naszej szkoły
            serdecznie dziękuje Fundacji KPMG
            za pomoc dzieciom z Ukrainy
            w postaci pięknych plecaków z wyposażeniem.

Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Dzieci

• Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

• 7 kwietnia odbył się finał konkursu "Ze Strażą Miejską bezpiecznie"- 8 edycja organizowany przez Straż Miejską w  Warszawie.

Uczestnicy podczas konkursowych zmagań mieli do wykonywali zadania praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawdzian umiejętności przepisowej jazdy na rowerze.

Celem rozgrywanego od 2014 r. konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych, ale przede wszystkim przekazywanie wiedzy o bezpieczeństwie oraz docenienie młodych ludzi, którzy angażują się w jej propagowanie.

Naszą dzielnicę reprezentowali uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie SP10. W nagrodę uczestnicy i opiekunowie otrzymali upominki.

• Mistrzostwa Ochoty w szachach błyskawicznych

• „Mistrzostwa Ochoty w szachach błyskawicznych dla uczniów szkół podstawowych”
            12 kwietnia 2022 roku w LXIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 dziewięcioro Uczniów Naszej Szkoły wzięło udział w turnieju szachowym – mistrzostwach Ochoty w szachach błyskawicznych.
            Nasi Uczniowie podzieleni byli na 3 zespoły. Każdy zespół miał szansę rozegrać partię z grupami przeciwnymi innych szkół ochockich. Szachy błyskawiczne mają ściśle określone ramy czasowe – każdemu graczowi przysługiwało 5 minut. Jedna rozgrywka trwała zaledwie 10 minut. O wygranej decydował „mat” lub ilość zdobytych punktów za wyeliminowanie poszczególnych figur.
            Każdy uczestnik otrzymał Dyplom i słowa pochwały. Mistrzostwa nie należały do najłatwiejszych, jednak Nasi Uczniowie podeszli do nich z niesamowitymi chęciami i ogromnym zaangażowaniem!
            Małgorzata Kuźnicka

• liczba odwiedzin: 1438882