• Gra miejska - Spacer z Marią Skłodowską-Curie po Ochocie

• Naszą szkołę odwiedzili: zastępca Burmistrza Ochoty p. Sławomir Umiński i Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla dzielnicy Ochota p. Krzysztof Grochowski

Zwycięzcami gry miejskiej zostały klasy: 2a, 2b (ex aequo, klasy młodsze) i 6c (klasy starsze). Gratulacje!

Formy realizacji:

• Zwiedzanie Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Freta 16.

• Izba pamięci Marii Skłodowskiej-Curie w Narodowym Instytucie Onkologii przy ul. Wawelskiej 15.

• Ścieżka edukacyjna Marii Skłodowskiej-Curie.

• Wykonanie plakatu o noblistce przez każdą klasę

• Przygotowanie przez nauczycieli chemii i fizyki stanowisk badawczych – przedstawianie eksperymentów

• Zwiedzanie sali fizyczno-chemicznej w XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie

• Quiz wiedzy o życiu Marii Skłodowskiej-Curie (Formsy)

• Oglądanie w klasach prezentacji, filmów o naszej noblistce.

• 8b na warsztatach kulinarnych - RADOŚĆ Z GOTOWANIA

• 25 kwietnia br.  uczniowie kl. 8b wzięli udział w warsztatach kulinarnych  - RADOŚĆ Z GOTOWANIA, na których mieli okazję  przygotować wybrane przez uczniów dwie potrawy tj. burgera wołowego lub wege z bułkami własnej roboty  oraz szarlotkę z bezą na kruchym cieście , a potem je degustować.  Na warsztatach uczniowie ciekawie i kreatywnie spędzili czas i poczuli radość ze wspólnego gotowania.

• Dzień Ziemi - kl. 1-3

• Pierwszy Dzień Ziemi obchodzony był w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1970. Dzień Ziemi to czas na zatrzymanie się i przemyślenie, czy to, co do tej pory robiliśmy dla naszej planety jej pomaga. Podczas tego dnia możemy dowiedzieć się, co ludzie z całego świata mogą zrobić dla Ziemi, by lepiej się nią zaopiekować.

W tym roku motywem przewodnim jest inwestowanie w naszą planetę. Powinniśmy opiekować się naszą planetą na co dzień, a nie tylko od święta. Zwykłe czyności takie jak: zbieranie śmieci, sadzenie roślin, segregowanie odpadów, wyłączanie światła, używanie produktów ekologicznych czy zużywanie mniejszej ilości wody to tylko niektóre pomysły na to aby nasza planeta była zielona.

W piątek 22 kwietnia cała nasza szkoła obchodzila Dzień Ziemi. Klasy 1-3 ubrały się na zielono-niebiesko, śpiewały piosenki, mówiły wiersze, obejrzały prezentacje i wykonały plakaty. Natomiat klasy 4-8  przygotowały wystawę o tematyce ekologicznej na I piętrze,  stoiska o tematyce ekologicznej na dziedzińcu szkoły oraz wzięły udział w akcji sadzenia kwiatów i sprzątania świata wokół szkoły.

• 8 ab - SIĘGNIJ  PO WIĘCEJ - warsztaty zawodowe

• 22.04.2022r. uczniowie klas 8a i 8b  wzięli udział w warsztatach  zawodowych zorganizowanych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w  Warszawie, a  przeprowadzanych przez Biuro Edukacji Urzędu m.st.  Warszawy w Partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim w ramach realizacji  projektu „Sięgnij po więcej”.

Uczniowie odwiedzili pracownie:
            - cukierniczą, w której  sporządzili ciasto na mufinki, wypiekli je  oraz udekorowali samodzielnie przyrządzonym kremem mascarpone, a na  koniec ozdobili je posypkami cukrowymi;
            - krawiecką, w której przygotowali wykrój z tkaniny  i uszyli dla siebie  worko-plecak;
            - budowlaną, w której przygotowali i zmontowali własne mozaiki z płytek  ceramicznych;
            - stolarską, w której przygotowali do obróbki drewienka z których  wykonali podstawki na biurko pod własny telefon komórkowy;
            oraz odbyli indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi, na których  otrzymali Indywidualny Planer Kariery (IPK).

• liczba odwiedzin: 1438898