• 2a - lekcja w muzeum

02.12.2022

Grudzień w klasie 2a rozpoczął się wycieczką. Wybraliśmy się do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa znajdującego się na terenie Łazienek Królewskich. Tam czekała na nas pani, która poprowadziła niezwykle ciekawą lekcje na temat przygotowań zwierząt do zimowania. Opowieści i ciekawostki przytaczane przez panią przewodnik sprawiły, że lekcja przebiegła w idealnej ciszy. Eksponaty i wystawa muzealna wprowadziły nas w leśny klimat. Zachwycaliśmy się wielkością zwierząt, kolorem ich sierści oraz umiejętnościami. Ta lekcja nauczyła nas przede wszystkim jak odróżnić norę lisa od borsuka oraz jak przebiegłe kruki wykorzystują swoje zmysły do zdobycia pożywienia. Już wiemy co dzieje się z sarnami, które mają krzywe poroże i ile kilometrów jednej nocy potrafi zrobić wataha wilków. Zajęcia pomogły nam jeszcze lepiej poznać świat zwierząt. Lekcja w muzeum była niesamowitym przeżyciem!

• Akademia Nadwiślańska

01.12.2022

Uczniowie Szkoły SP 61 odznaczyli się dodatkowymi działaniami i osiągnięciami biorąc udział w projekcie organizowanym przez PTTK oddział Mazowsze. Projekt pt., Akademia Nadwiślańska’’ miał na celu krzewienie zainteresowań przyrodniczych i kulturowych, propagowaniu zdrowego stylu życia w połączeniu ze zdobywaniem wiedzy o środowisku i historii regionu okolic nadwiślańskich Mazowsza. Uczniowie mierzyli się z zadaniami podczas sobotnich rajdów pieszych, często kilku a nawet kilkunastokilometrowych tras wiodących po ścieżkach i duktach leśnych. Tematyka rajdów była urozmaicona w harmonogramie projektu znalazł się m.in.: Rajd Las Bielański, sprzątanie doliny Wisły, Rajd ,,Wyspy Zawadowskie’’, Las Młociński i użytek ekologiczny przy Lesie Młocińskim, Ławice Kiełpińskie, Jesień nad Jeziorkiem Czerniakowskim oraz Konkurs plastyczny ,,Rezerwaty przyrody w Warszawie’’. W tym ostatnim konkursie czołowe miejsca zajęli Marcelina Kutera z klasy 5b, II miejsce oraz Mikołaj Kutera z klasy 6d I miejsce w wymienionym konkursie. Gratuluję udziału pozostałym uczestnikom rajdów tj.: Karolowi Witt z klasy 8d, Yasminie Smoleńskiej z klasy 7b. Do projektu zgłosili się również Jan Cichański z klasy 2b, Zofia Gawlikowska z klasy 5b Laura Nycz z klasy 7b, Natalia Garstka z klasy 8d, lecz z różnych przyczyn nie mogli oni wystąpić w czasie rajdów. Za tak aktywną postawę naszych uczniów Szkoła 61 została wyróżniona dyplomem pochwalnym.