Godziny pracy biblioteki dla czytelników:

pon. 8.30 - 13.00

wt. 8.30 - 11.30

śr. 8.30 - 11.30

czw.  12.30 - 15.30

pt  13.30 - 14.30
              16.20 - 17.20

W grudniu 2022 klasa 3b i 3c uczestniczyła w spotkaniu z ilustratorką książek dla dzieci p. Darią Janiak-Nowak. Spotkanie miało miejsce w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Książki z ilustracjami p. Darii oraz inne autorstwa p. Toma Justyniarskiego są zakupione do naszej biblioteki.

Coraz więcej książek w języku angielskim w naszej szkolnej bibliotece.

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%.  Czytajcie - sami, razem, dzieciom, dzieci Wam. Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz dla odbycia najwspanialszych podróży, pozostając we własnych czterech ścianach!

Jak zdobyć książki bez wychodzenia z domu? Podpowiem, choć pewnie już wiecie: - warto_poczytac.pdf

PIEC_KSIAZEK_DLA_DZIECI.docx

Moja subiektywna lista książek, które polecam do przeczytania dzieciom młodszymksiazki_mlodsi.pdf

i starszymksiazki_starsi.pdf

Nowe_linki.docx

Polecam_na_wakacje_i_nie_tylko.doc

Cala_Polska_czyta_dzieciom.docx

Lista_lektur_wg_podstawy_programowej.docx

Z poważaniem i pozdrowieniami

Maria Kunicka

Czytelnia Multimedialna służy do poszukiwania informacji, pracy, nauki, utrwalania wiadomości, więc nie ma zapisów na „granie” na komputerach. Komputery są dostępne codziennie od 4 lekcji do końca pracy biblioteki szkolnej, z wyłączeniem godzin, gdy w bibliotece odbywają się planowe zajęcia edukacyjne (zapisy u nauczyciela bibliotekarza). Komputer dyżurny z dostępem do Internetu czynny jest cały dzień.

DLA RODZICÓW PIERWSZOKLASISTÓW:

Każdy uczeń jest czytelnikiem biblioteki szkolnej, nie trzeba się do niej zapisywać. Korzystanie z księgozbioru jest bezpłatne a za zgubienie/zniszczenie wypożyczonej książki obowiązuje zasada dostarczenia tego samego tytułu.
        Uczniowie klas pierwszych mogą odwiedzać bibliotekę, ale wypożyczenia zaczną się na przełomie I i II semestru, po zajęciach wprowadzających do biblioteki i uroczystym pasowaniu na czytelnika.  We wtorkowe poranki nauczyciel bibliotekarz zabiera grupkę chętnych świetliczaków na Czytanie na bibliotecznym dywanie,  czyli zajęcia czytelniczo – plastyczno – ogólnorozwojowe.

REGULAMIN ŁACZNIKÓW:

1.      Łącznicy systematycznie prowadzą zeszyt łączników na podstawie  kart czytelnika, rejestrując co miesiąc:

- ilość przeczytanych książek

- uczniów przetrzymujących książki

2.      Łącznicy analizują czytelnictwo klasy za miniony miesiąc na początku kolejnego miesiąca, przed lekcjami, po lekcjach, za zgodą wychowawcy - na godz. wychowawczej, ale nigdy podczas przerwy!

3.      Łącznicy proszeni są o wprowadzanie do biblioteki nowych uczniów przychodzących w ciągu roku a także przypominanie o zwrocie książek uczniom odchodzącym ze szkoły w ciągu roku.

4.      Łącznicy informują klasę o nowościach książkowych w szkolnej bibliotece i wydarzeniach bibliotecznych (konkursach, imprezach itp.) a także podają bibliotekarzowi tytuły książek, których zakup proponują uczniowie.

5.      Zeszyty łączników przechowywane są w bibliotece.