• Ochockim Dzieciom - gra, zabawa, wiedza. Kl. 4-8

20.06.2023

30 maja 2023 r. odbył się na terenie naszej szkoły wspaniały Piknik z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Ochockim Dzieciom – gra, zabawa i wiedza”. Zaszczycili nas swoją obecnością Panowie Burmistrzowie: Grzegorz Wysocki i Sławomir Umiński oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół ochockich. Było mnóstwo atrakcji: eksperymenty ekologiczne przygotowane wspólnie z wolontariuszami przez Panią Monikę P. i Panią Alicję W., studio wizażu i szalonych fryzur, w którym wolontariuszki z Panią Urszulą P. nie tylko malowały twarze, ale oferowały skrzynie skarbów. Pan Andrzej U. z Panem Ireneuszem T. opracowali tor przeszkód na boisku szkolnym, wychowawcy świetlicy zapraszali na planszówki i rysowanie, a Pani Małgosia K. na partyjkę szachów.

Klasy I-III punktualnie o godz. 8.00 wyruszyły na Grę miejską „Literacka Ochota”, która polegała na odkrywaniu miejsc związanych z pisarzami mieszkającymi w Dzielnicy Ochota i udzieleniu odpowiedzi na pytania. Każda klasa otrzymywała kartę z pytaniami i mapami i należało odpowiedzieć na nie. Oczywiście klasa, która odpowiedziała poprawnie na większość pytań - wygrywała. W naszej uroczej dzielnicy mieszkało wielu wybitnych literatów, m. in. : Jan Parandowski, Anna Kamieńska, Tadeusz Borowski, Ryszard Kapuściński, Marek Hłasko. Do dziś mieszka i tworzy Joanna Papuzińska przy ulicy Mątwickiej. O godzinie 10.00 po zjedzeniu mnóstwa babeczek upieczonych przez uczniów i ich rodziców, popiwszy lemoniadą rywalizację rozpoczęły klasy starsze oraz uczniowie z SP 97, SP 23, SP 10, SP 152, SP 280, SP 175. Każdy uczeń przed wyjściem na Grę dostawał batonik i sok. To była wyczerpująca walka o punkty. Po powrocie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani żurkiem przygotowanym przez pracowników naszej stołówki. Furorę zrobił popcorn. Maszynę do popcornu zakupiła Rada Rodziców. W tym miejscu podziękuję Rodzicom za ogromną pomoc w organizacji Pikniku.

W Grze miejskiej „Literacka Ochota” zwyciężyła klasa 8b. II miejsce zdobyli uczniowie z SP 97, a III miejsce zajęły klasy: 4c, 4a, 6c, 8c, 7c. Gratulujemy! Nagrody ufundował Pan Naczelnik Wydziału Oświaty, a Pani Dyrektor zwycięskie klasy zaprosiła na lody. To był niezwykle udany Piknik. I kolejna fascynująca Gra miejska. Dziękuję wszystkim za wspaniałą pomoc w organizacji tego dnia.

Koordynator: Beata Dudziak-Tomaszek

• Transport przyszłości

27.06.2023

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dzielnicowym konkursie plastycznym „Transport przyszłości” zorganizowanym przez Technikum nr 7 d. „Kolejówka” z okazji 150 l. szkoły. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody w postaci gier planszowych, a zwycięzcom gratulowali: pani burmistrz Dorota Stegienka, pan naczelnik Krzysztof Grochowski, pani dyrektor Technikum Agnieszka Borkowska – Gut i organizatorka p. Maria Pilich. Gospodarze zaprezentowali krótki film edukacyjny „Bezpieczny przejazd”, oprowadzili po tamtejszym muzeum i zaprosili do wstąpienia w szeregi uczniów w przyszłości.