• Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

08.12.2022

5.12 przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Z tej okazji  wolontariusze przygotowali i przedstawili w klasach prezentację na temat działalności Szkolnego Koła Wolontariatu.

Ogłosiliśmy także konkurs na logo naszego wolontariatu.

6.12 uczestniczyliśmy w III Warszawskim Festiwalu Wolontariatu Szkolnego organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej .

W tym roku hasłem przewodnim było ,, Dobro wraca". Nasi wolontariusze mieli do wykonania pięć zadań dotyczących pracy wolontariackiej. Sumiennie wywiązali się ze swojej pracy.

7.12 w Młodzieżowym Domu Kultury Ochota odbyła się uroczysta gala z okazji XIX Dzielnicowego Święta Wolontariusza podczas której nastąpiło wręczenie nagród najbardziej zasłużonym wolontariuszom.

Miło mi poinformować , że jeden z naszych wolontariuszy, Maks Dudziak,  otrzymał Nagrodę Burmistrza.

Wolontariat_2.pdf

Urszula Postek

koordynatorka SKW

• 3b - Bezpieczny pasażer

08.12.2022

Dzisiaj klasa 3b uczestniczyła w warsztatach "Bezpieczny pasażer", dotyczących zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowywania się w środkach transportu komunikacji miejskiej. Mieliśmy możliwość zwiedzania zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza, odwiedziliśmy miejsce gdzie odbywa się przegląd techniczny autobusów, wjechalismy także do myjni autobusowej. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwy kierowca siedząc za kierownicą miejskiego autobusu i policyjnego radiowozu. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaskowe zawieszki z numerem alarmowym 112.

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

06.12.2022

W naszej szkole w dniach 5 i 6 grudnia byli policjanci z Komendy Stołecznej Ruchu Drogowego.

Przeprowadzili w tych dniach zajęcia z uczniami klas I – VII na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili zagadnienia związane z poruszaniem się dzieci na drodze oraz rowerzystów w ruchu drogowym. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci, które zapewniają między innymi elementy odblaskowe.
            Być bezpiecznym na drodze to znaczy być widocznym. Uczniowie klas I – IV wykonali prace plastyczne.