• 2a w Akademii Piekarza

15.11.2018

Akademia Piekarza to wyjątkowe warsztaty, na których dzieci mogą poczuć się jak prawdziwy piekarz. Podczas ,,Akademii piekarza'' dzieci dowiedziały się jak powstaje pieczywo, ale także mogły dowiedzieć się jaki chleb jest zdrowy. Każde z dzieci mogło przygotować swoje wypieki zarówno z ciasta przygotowanego samodzielnie jak i z gotowego ciasta dostarczonego prosto z piekarni i wykonać własnoręcznie pierniki. Wszyscy mogli się przyjrzeć jak  wygląda praca piekarza, jak powstaje pieczywo oraz jak wygląda naturalny zakwas, który jest tworzony każdego dnia.  Receptura i skład zakwasu sięga początków założenia piekarni i jest ściśle tajna. Warto przekonać się, czym jest rodzinna piekarnia, w której to każdy wypiek przechodzi przez ludzkie ręce. Tak jak to miało miejsce w pierwszej piekarni powstałej w 1927 roku założonej przez Henryka Cichowskiego.

Pragniemy serdecznie podziękować mamie Olafa za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

• 5b w Parku Miniatur

14.11.2018

13 listopada 2018r. klasa 5b  odbyła lekcję varsavianistyczną w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego. W ramach lekcji uczniowie odwiedzili plenerową wystawę "Utracone perły architektury - Warszawa 1918 roku" eksponowaną w ogrodzie Centralnej Biblioteki Rolniczej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dziewięć miniatur budynków będących częścią historycznego i architektonicznego założenia Osi Saskiej, które zniknęły z krajobrazu Warszawy lub zmieniły swoją formę. Na wystawie wyeksponowane są miniatury następujących budowli: Pałac Saski, budynek Giełdy Warszawskiej, Pałac Karasia, Wielki Salon z Żelazną Bramą, Gościnny Dwór, Teatr Letni, Pałac Lubomirskich, Pałac Kronenberga i kamienica Kazimierza Granzowa.

• 2b - Wiem, co jem

14.11.2018

13 listopada klasa 2b brała udział w pierwszych zajęciach z cyklu „Wiem, co jem”. Dzieci podczas warsztatów poznały zasady zdrowego odżywiania. Dowiedziały się dlaczego tak ważne jest śniadanie w domu oraz drugie śniadanie w szkole. Uczniowie zostali zapoznania z piramidą zdrowego żywienia, a następnie sami umieszczali poszczególne produkty żywieniowe na piramidzie. Dzieciaki dowiedziały się w jakich ilościach należy spożywać poszczególne produkty oraz jakie zalety przynosi nam ich jedzenie. Podczas zajęć została zwrócona uwaga na ważną rolę sportu i aktywności fizycznej każdego dnia.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!