• 1b - Warsztaty chemiczne

22.11.2018

20 listopada 2018r. klasa 1b brała udział w warsztatach chemicznych. Jak widać dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych  ćwiczeniach. Wykonywane doświadczenia budziły w nich dość dużo pozytywnych emocji:)

• 2a - "Widzialne - niewidzialne"

19.11.2018

Klasa 2a 14 listopada miała okazje być na warsztatach w MDK Ochota pt."Widzialne - niewidzialne". Pierwszym zadaniem na warsztatach było narysowanie przedmiotu znajdującego się w pudełku poprzez użycie tylko zmysłu dotyku i własnej wyobraźni. Przedmioty znajdujące się w pudełku było dość nietypowe, jednak każdemu udało się odwzorować chociaż cześć przedmiotu,  Niekiedy nawet prawie cały przedmiot. Drugim zadaniem było rysowanie, jednak nie było to zwykłe rysowanie tylko rysowanie po ciemku. Osoby prowadzące warsztaty zgasiły światło oraz zasłoniły rolety w sali i rozdały dzieciom opaski. Ich zadaniem było rysowanie do muzyki z zasłoniętymi oczami. Dzieła dzieci były bardzo zaskakujące.Trzecim zadaniem było narysowanie przez każdego losowo: linii prostych, fal czy zygzaków. Później dzieci wymieniały się kartkami i rysowały to co losowo zostało im przydzielone. Powstały z tego bardzo ciekawe prace .Ostatnie zadanie było pracą zespołową, Pani prowadząca czytała historię o potworze,  zaś dzieci miały zapamiętać jak najwięcej szczegółów i narysować takiego potwora. Powstały cztery różne potwory a dzieci były zaciekawione tym zadaniem.

• 2a - Wiem, co jem

19.11.2018

Klasa 2a miała okazję uczestniczyć w pierwszej części warsztatów "Wiem co jem". Podczas zajęć Panie prowadzące omówiły z dziećmi piramidę żywienia oraz wytłumaczyły dlaczego niektóre produkty warto jeść, a których trzeba unikać. A to wszystko dla dobra naszego zdrowia :)