• Lek bezpieczny oczami dziecka

20.10.2018

„Lek bezpieczny oczami dziecka” to nowy program edukacyjny Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pod patronatem Ministra Zdrowia. Skierowany jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych  i ma na celu przekazanie im w prosty sposób zasad bezpiecznego stosowania leków i zapoznanie ich z zawodem farmaceuty. W  naszej szkole klasy II i III miały możliwość uczestnictwa w niniejszym programie. Był on podzielony na dwie części. Pierwsza część dotyczyła Ratownictwa medycznego zaś druga bezpieczeństwa na temat wszelkiego rodzaju leków. Poprzez ten program każda z klas  II i III mogła uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Ratowników medycznych, zobaczyć karetkę od wewnątrz i dowiedzieć się do czego są potrzebne znajdujące się w niej  wszystkie urządzenia.

• 2b - Śladami Marszałka Piłsudskiego

19.10.2018

11 października klasa 2b brała udział w grze miejskiej śladami Józefa Piłsudskiego. Wyruszyliśmy w podróż po Warszawie, w poszukiwaniu miejsc związanych z tą historyczną postacią. Udało nam się dotrzeć do Ogrodu Saskiego oraz na Plac Piłsudskiego. Następnie udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, gdzie odwiedziliśmy Hotel Bristol, Pałac Tyszkiewiczów, Dom Bez Kantów. Naszą wędrówkę zakończyliśmy na Polu Mokotowskim.

Klasa 2b otrzymała pierwsze miejsce w grze miejskiej w kategorii klas pierwszych i drugich.

• Ślubowanie Pierwszaków - 15.10.2018

15.10.2018

15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość  ślubowania klas pierwszych. Uczniowie klas: 1a, 1b, 1c ślubowali, że rzetelnie będą wypełniać obowiązki szkolne,  godnie reprezentować szkołę, kochać swoją Ojczyznę i szanować symbole narodowe. Swoją obecnością zaszczyciła nas Burmistrz Dzielnicy Ochota, pani Katarzyna Łęgiewicz.

Podczas uroczystości ślubowania zachwyciła nas szczególnie część artystyczna. Każda klasa zaprezentowała swój muzyczny występ, chór szkolny odśpiewał hymn szkoły, a dziewczynki ze świetlicy zaśpiewały piosenkę.

Po wszystkich występach rodzice, nauczyciele i pierwszoklasiści, w dobrych humorach rozeszli się do swoich klas na mały poczęstunek.

Życzymy wielu sukcesów w szkole!!!

• 9. Noc w Instytucie Lotnictwa

16.10.2018

12 października odbyła się w Warszawie 9. Noc w Instytucie Lotnictwa. Można tam było obejrzeć wiele atrakcji związanych z lotnictwem i kosmosem oraz spotkać pilotów, inżynierów i kosmonautów. Ja z rodziną też tam się wybrałam. Widzieliśmy wiele modeli samolotów, a do jednego nawet weszliśmy. Bardzo podobało mi się w kokpicie. Ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się też o tunelu aerodynamicznym. Niedawno testowali tam stroje polscy skoczkowie narciarscy. Ćwiczyli też swoje położenie w stosunku do wiatru. Bardzo ciekawym doświadczeniem było przebywanie blisko uruchomionego silnika odrzutowego. Hałas był tak ogromny, że nie pomagało nawet zatkanie uszu. I tak bolały. Jednak dla mnie najfajniejszą rzeczą był żyroskop. Bardzo szybko kręciłam się na nim we wszystkie strony, nawet głową w dół. Było super! W przyszłym roku na pewno tam wrócę. Koniecznie chcę jeszcze obejrzeć planetarium i symulatory lotu. Uważam, że to wspaniała impreza. Dziękujemy Pani Halinie Charytonowicz za zachęcenie do udziału w imprezie.

Gabrysia kl. 4d