• I Międzyszkolny Turniej Szachowy

19.04.2023

W dniu 17 kwietnia 2023r. uczniowie ze szkół na Ochocie mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach - I Międzyszkolnym Turnieju Szachowym, zorganizowanym w naszej szkole. Wśród szkół, które przystąpiły do rozgrywek były:

​- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61 im. Juliana Przybosia

​- Szkoła Podstawowa Nr 175 im. Heleny Marusarzówny

​- Szkoła Podstawowa nr 152 im. Marii Dąbrowskiej

​- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 280 im. Tytusa Chałubińskiego

​- Szkoła Podstawowa nr 264 im. Gabrieli Mistral

​- Szkoła Podstawowa nr 10 im. Grzegorza Piramowicza

Zgłosiło się 41 miłośników szachów z klas: I - VIII. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju.

Turniej przeprowadzony został według zasad systemu szwajcarskiego. Uczestnicy rozegrali 5 rund 15-minutowych.

Podczas turnieju wyłoniono trójkę najlepszych zawodników:

I miejsce – Bruno Luszczyński (SP280, kl. 8a)

II miejsce – Jerzy Sawicki (SP152, kl. 4s)

III miejsce – Filip Pachel (SP61, kl. 5b)

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnym upominkiem.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! Mamy nadzieję, że tegoroczne pierwsze międzyszkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej królewskiej gry. Szachy są wspaniała grą, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

• Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

19.04.2023

W dniu 19 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki odbyło się uroczyste zakończenie IX edycji konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy Vb: Kaja Osiczko i Filip Pachel. Upominki dla uczniów wręczyła Pani Burmistrz Dorota Stegienka.

• Mała Olimpiada Matematyczna - etap dzielnicowy

14.04.2023

14 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród w dzielnicowym etapie Małej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas trzecich. Uczestniczyły w nim panie Dyrektor i zaproszeni goście z dzielnicy, nauczyciele i uczniowie z ochockich szkół oraz nasi trzecioklasiści.

Z naszej szkoły do etapu stołecznego przeszły następujące osoby:

I miejsce Filip K. z klasy III B (20pkt.)

II miejsce Ryszard Z. z klasy III B (18pkt.)

III miejsca Diana P. z klasy III C (17pkt.)

Jakub J.k z klasy III C (17pkt.)

Maksymilian K. z klasy III B (17pkt.)

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do nauki matematyki, która jest Królową wszystkich nauk.

Krótki program artystyczny związany z matematyką przygotowała klasa III B.

• 2a - Wielkanocne śniadanie

05.04.2023

5 kwietnia w klasie 2A odbyło się klasowe śniadanie Wielkanocne. Tego dnia najpierw omówiliśmy Święto Wielkanocne: zwyczaje tego dnia, co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym, różne sposoby barwienia jajek oraz jak napisać życzenia Wielkanocne.. Następnie przygotowaliśmy stół i wspólnie złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Uczniowie przynieśli same pyszności: kanapki z pastą jajeczną, babki i mazurki, jajka w majonezie i wiele słodkości. Oglądali bajkę Piotruś królik oraz wykonywali wydrapywane pisanki.