• 3a - każdy z nas jest wyjątkowy

03.04.2019

Różnimy się wyglądem, pochodzeniem czy sposobem mowy. Każdy z nas ma inny charakter. Jedni są spokojni i grzeczni, a inni nerwowi i wybuchowi.  Dzięki temu, że każdy jest wyjątkowy to inaczej myślimy, inaczej reagujemy na zdarzenia i mamy inne spojrzenie na świat. Każdy z nas jest potrzebny i swoją obecnością wnosi w życie innych dużo dobra i ciepła. Dzisiejszy dzień minął nam pod hasłem „Każdy jest wyjątkowy”. Każde dziecko ma w sobie „to coś” i próbowaliśmy to znaleźć. Po przeczytaniu bajki „Podaj łapkę misiu” dzieci wymieniały „wyjątkowe cechy” głównego bohatera oraz jego atuty. Następnie każdy uczeń napisał na kartce w czym jest dobry, a co sprawia mu trudność. Szukaliśmy podobnych cech w sobie. Uczniowie obejrzeli krótki film o wyjątkowych uczniach pewnej szkoły a na koniec z pomalowanych wcześniej liter ułożyły hasło dnia „Każdy jest wyjątkowy!!”

• 2b - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

03.04.2019

1 kwietnia w klasie 2b odbyły się warsztaty dotyczące świadomości autyzmu. W czasie zajęć rozmawiałyśmy z dziećmi o tym, czym jest niepełnosprawność. Dzieci obejrzały film oraz prezentację multimedialną, których bohaterką była dziewczynka z autyzmem. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi problemami mogą borykać się osoby z autyzmem, oraz jakie super moce mogą posiadać. Dzieciaki wykonały kilka ćwiczeń: pokazywały wskazane emocje, określały, co lubią robić, a z czym mają problem.

Po zajęciach doszliśmy do wniosku, że KAŻDY Z NAS JEST INNY, KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY!!!

• Pierwszy Dzień Wiosny z planszówkami

02.04.2019

Podczas pierwszego Dnia Wiosny w klasie 2a było wyjątkowo. Każde dziecko mogło przynieść z domu swoją ulubioną grę planszową. Uczniowie podzieleni na zespoły grali w przeróżne gry planszowe. Zabawie nie było końca. Pomimo tego, że gry to swego rodzaju rywalizacja to tutaj towarzyszyła jej wspaniała zabawa :)