• 1b - Topienie marzann

21.03.2019

Pierwszego Dnia Wiosny, czyli 21 marca uczniowie klasy Ib wybrali się na spacer do Parku Szczęśliwickiego, aby tam wrzucić 5 laureatek konkursu do jeziorka.  Uczniowie poznali tradycję topienia marzanny. Mieli również okazję udzielić krótkiego wywiadu dla Pana z Radia Dla Ciebie. Następnie wybrali się na spacer po parku oraz miło spędzili czas na placu zabaw.

• Konkurs na najpiękniejszą Marzannę Ochoty

18.03.2019

W poniedziałek, 18 marca, o  godz.10 przed urzędem dzielnicy Ochota stanęło 28 marzann zgłoszonych na konkurs na najpiękniejszą ochocką EKO Marzannę. W konkursie wzięły udział przedszkola, szkoły, placówki edukacyjno-wychowawcze i kulturalne naszej dzielnicy.

A oto 5 równorzędnych laureatek, które będą miały zaszczyt wykąpać się jutro o godz. 9.30 w jeziorku Szczęśliwickim, by ostatecznie przegonić zimę.

Kandydatka Nr 3 - MAL Grójecka 109

Kandydatka Nr 4 - Klub Osiedlowy Surma

Kandydatka Nr 9 - Szkoła Podstawowa Nr 23

Kandydatka Nr 11 - Przedszkole Nr 176

Kandydatka Nr 12 - Przedszkole Nr 241

Brawo, serdecznie gratulujemy! Jednocześnie ogromnie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, wielki szacunek dla Was za pomysłowość, kreację i kunszt wykonania marzann. Z dumą prezentowaliśmy je przed ratuszem i wiemy, że bardzo się podobały, ba, były sensacją ostatnich dni zimy 2019!

• Rekolekcje 2019

19.03.2019

W dniach: 11, 12, 13 marca 2019r.  rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły, poprowadził o. Joachim Kusz.Tegorocznym motywem przewodnim była droga.

• 2b - zajęcia w Klubie Surma

18.03.2019

15 marca uczniowie klasy 2b odwiedzili Osiedlowy Klub Surma. Dzieci wzięły udział w twórczych warsztatach dotyczących wykonania Marzanny. Dziewczynki z wielkim zapałem plotły warkocze dla Marzanny, chłopcy natomiast wykonywali rurki z papieru na spódnicę. Powstało mnóstwo pięknych dodatków dla zimowej kukły, m.in.: bransoletki, łańcuszki, torebki, broszki. Chętne osoby mogły wykonać kolczyki dla swoich mam. Wyobraźnia dzieci nie miała granic 

Zajęcia bardzo nam się podobały. Bardzo dziękujemy pani Ani i pani Alicji (mamie jednego z naszych klasowych uczniów) za przeprowadzone zajęcia.