• Kolędowanie międzypokoleniowe

15.01.2019

W dniu 14 stycznia 2019r. (poniedziałek) o godz. 10.30 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 48 [Bibliotece „Baśniowa” przy ul. Grójeckiej 68] odbyło się pierwsze KOLĘDOWANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych Czytelników.
            Młodzi artyści wykonali kolędy w języku angielskim, ukraińskim, a wraz z przybyłymi Gośćmi polskie kolędy i pastorałki.
            Zapraszamy już za rok na kolejne, wspólne kolędowanie.

Przygotowanie:
            Izabela Karpińska
            Anna Zagdańska

• Fundacja Akademia Integracji

08.01.2019

8 stycznia gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole wybitnych sportowców paraolimpijskich z Akademii Integracji - pana Radosława i pana Rafała. Tym razem pokaz skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich. Dzieci miały okazję poznać ludzi otwartych, ambitnych, pełnych optymizmu życiowego, którzy pomimo swej niepełnosprawności realizują  pasje i marzenia. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się , jak dbać o swoje bezpieczeństwo i  unikać niebezpiecznych sytuacji. Dzieci obejrzały także pokaz szermierki na wózkach w wykonaniu członków kadry narodowej, wielokrotnych medalistów paraolimpijskich, Mistrzów Świata i Europy. Była to wspaniała lekcja tolerancji, empatii i wiary w siebie, pomimo przeciwności losu.