• Mała pszczoła, wielka sprawa

14.09.2018

12 września klasa 2a miała okazje odwiedzić Centrum Edukacji Przyrodniczej znajdujące się w Powsinie i uczestniczyć w lekcji przyrodniczo-terenowej. Uczniowie podczas zajęć mogli wzbogacić wiedzę o roli pszczół i innych owadów zapylających w środowisku i życiu człowieka. Tym samym zwiększyć zakres wiedzy dotyczący ogromnej roli pszczołowatych i zapylania. O tym dlaczego pszczoła ma taka budowę ciała, skąd biorą nektar i jak go transportują, czy pszczoły potrzebują wody oraz jak długo trwa proces wytwarzaniu miodu.

W czasie zajęć dzieci mogły wzbogacić swoją wiedzę o nowe informacje oraz doświadczenia. Warsztaty były przeprowadzane w bardzo urozmaicony i ciekawy sposób. Na koniec każde z dziecko mogło samo posadzić kwiaty i zabrać je ze sobą do domu aby pomóc pszczołą w szukaniu nektaru.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 jest to ważny dzień dla uczniów, jak również dla samych nauczycieli. Najbardziej wzniosły zdaje się być dla pierwszaków oraz czwartoklasistów. Uczniowie klas pierwszych poznali szkołę i zasady w niej panujące, było to dla nich coś nowego i odkrywczego. To w tym dniu zapoznali się też z nowymi kolegami, Paniami wychowawczyniami oraz pozostałą kadrą pedagogiczną. Niosło to ze sobą dużo emocji.  Z kolei czwartoklasiści mieli okazję przypomnieć sobie zasady panujące w szkole. Z racji awansu do starszej klasy, poznali oni wykaz nowych przedmiotów. Spotkali również nowych wychowawców, którzy będą prowadzić ich przez kolejne lata w naszej szkole. Podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili nas specjalni goście. Byli to: zastępcy Burmistrza Ochoty - pan Grzegorz Wysocki i pan Krzysztof Kruk. Była to dla nas ogromna radość i zaszczyt, że w tak ważnym dniu, tak ważne osobistości mogły być z nami. Po części oficjalnej, Pani Dyrektor - Renata Wrotniak wraz z  panem Krzysztofem Krukiem odwiedzili każdą z klas i życzyli uczniom, rodzicom i kadrze pedagogicznej owocnego roku szkolnego.

Mamy nadzieję,  że ten rok szkolny będzie pełen pozytywnych efektów w nauce oraz wspaniałych wspomnień i wrażeń!