• Budowa budek lęgowych

Idzie wiosna – pora na budowę i zawieszanie budek lęgowych.

Taką możliwość mieli uczniowie z naszej szkoły, którzy pod opieką Haliny Charytonowicz, 10 marca uczestniczyli  w warsztatach z budowy budek.

Zajęcia zorganizowane były w Instytucie Lotnictwa, dzięki współpracy z Towarzystwem Rozwijania Aktywności Dzieci ”Szansa” oraz Centrum Nauki Kopernik.

Z czego, jak i dla których ptaków, tego uczniowie dowiedzieli się w trakcie majsterkowania.

Pod okiem instruktorów budowali budki, które zostaną zawieszone w czasie kolejnego spotkania w Nadleśnictwie Celestynów 7 kwietnia.

• 6a w Polskim Radiu

05.03.2018

Czy kiedykolwiek byłeś w radiu? Czy wiesz jak ważna jest tam każda sekunda czasu? Nasi uczniowie mieli okazję się o tym przekonać. W dniu 2 marca klasa 6a odbyła wycieczkę do siedziby Polskiego Radia przy ulicy Niepodległości 77/85 w Warszawie. Polskie Radio dzieli się na kilka rozgłośni, do których należą: Jedynka Polskie Radio, Dwójka Polskie Radio, Trójka Polskie Radio, Czwórka Polskie Radio, Polskie Radio 24, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio dla Zagranicy oraz mniej znane Polskie Radio Dzieciom.Tajniki pracy w radiu przedstawiła nam Pani Agnieszka Ciecierska, która jest redaktorem w programie Pierwszym Polskiego Radia oraz prowadzącą w Polskim Radiu Dzieciom. Dzięki niej mieliśmy okazję być w  Studiu Nagraniowo – Koncertowym, gdzie Pani Agnieszka pokazała nam jak ważna jest akustyka. Następnie wysłuchaliśmy i zobaczyliśmy  jak przedstawia prognozę pogody sam Bogdan Sawicki. Ostatnim punktem naszej wycieczki było studio nagraniowe w Polskim Radiu dzieciom, gdzie to nasi uczniowie udzielili wywiadu.