• Informacji na temat elektronicznego dziennika Librus udziela administrator -
        p. Bożena Grzegorczyk mail bozena.grzegorczyk@adres.pl

• Szanowni Państwo,
        już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkól Samochodowych ze Szczęśliwickiej przeprowadzą akcję zbiórki zniczy, które zostaną zapalone na cmentarzu w Palmirach.

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tej akcji. Znicze przynosimy do p. Ani Zagdańskiej lub do s.Tymoteuszy (do 24.10).

Pozdrawiam s. Tymoteusza

• Szanowni Państwo,

zapraszamy uczniów na bezpłatne korepetycje w TPD Warszawa - Ochota:

matematyka - czwartki 14.30 - 16.30
        język polski - czwartki 14.00 - 16.00

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Środowiskowe Ogniska Wychowawcze Zarząd Oddziału Warszawa - Ochota
        ul. Częstochowska 11/15, 02-344 Warszawa
        e-mail: tpd@buziaczek.pl
        www: www.tpdzg.org.pl

Serdecznie zapraszamy,
        Zespół pedagogów

• OPŁATY ZA OBIADY W STYCZNIU

UWAGA!!! ZA STYCZEŃ PŁACIMY W STYCZNIU!!!

Prosimy nie wpłacać wcześniej za obiady styczniowe.

• Librus - nowości

LIBRUS_prezentacja.pdf

• Egzamin ósmoklasisty

egzamin.doc

• Bezpieczna droga do szkoły

• Pani przeprowadza dzieci przez ulicę Białobrzeską w godz. 7.30 - 9.30

• Wejście do szkoły

• Z uwagi na poprawę bezpieczeństwa dzieci w szkole informujemy, że
            w godz. 8.00 - 15.00 drzwi od strony boiska będą zamknięte.
            Osoby korzystające z podjazdu proszone są o korzystanie z  dzwonka.
            W tym czasie będzie otwarte wejście od ul. Białobrzeskiej.

• OPŁATY ZA WYDANIE DUPLIKATU LEGITYMACJI SZKOLNEJ I ŚWIADECTWA SZKOLNEGO.

• Informujemy, że

1.  za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9,00 zł.

Termin wykonania duplikatu do 7 dni.

2. za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26,00 zł.

Termin wykonania duplikatu świadectwa do 14 dni.

Opłatę należy wpłacić na konto  –  03 1030 1508 0000 0005 5083 3042

Odbiorca – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61,
               ul. Białobrzeska 27, 02-340 Warszawa

Tytułem – opłata za duplikat legitymacji/świadectwa, imię i nazwisko ucznia

Duplikat dokumentu zostanie wydany po okazaniu dowodu wpłaty.

Podstawa prawna:

– Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 roku w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.U. z 2010 r., Nr 97, poz. 624 z późn. zm.)

– Ustawa z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (tekst jednolity: Dz.U. z 2012r., poz. 1282).

• Ważne telefony

•  800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,

116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,

800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

• Drodzy Państwo, Rodzice i Opiekunowie

Nasza Szkoła jest miejscem, gdzie Dzieci uczą się podstaw matematyki, gramatyki, informatyki, biologii … - bo jesteśmy szkołą podstawową.

Dzieci uczą się także bycia razem i współpracy w grupie, wzajemnego szacunku i dostosowania zachowania i wyglądu do miejsca, w którym się jest (szkoła – klasa, korytarz, stołówka, tramwaj, autobus, kino, teatr …). Staramy się, choć nie jest to objęte osobnym przedmiotem, zwracać dzieciom uwagę, by dbały o siebie (higiena osobista, estetyczny wygląd) i o swoje otoczenie (porządek na ławce, w klasie, w szkole).

Dlatego prosimy Państwa o zwracanie uwagi także na strój szkolny Dziecka. Strojem szkolnym nie może być dres. Luźne spodnie i bluza z kapturem to strój sportowy – sprawdza się na zajęciach WF. Codzienny strój szkolny to schludne ubranie, które dziecko ma na sobie na pozostałych lekcjach w klasie. Tak, jak nie wypada iść do pracy umysłowej w legginsach lub flanelowej koszuli, tak nie wypada przecież iść do szkoły w dresach.

Uczmy tego wspólnie – bo szacunek do innych, ale i miejsca, w którym się jest to także ważny dzisiaj składnik dobrego wychowania.

Nauczyciele i Pedagodzy

Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 61 im. Juliana Przybosia w Warszawie