• 2a - warsztaty "Wiem co jem"

22.09.2022

Klasa 2a brała udział w kampanii społecznej „Wiem, co jem”. Jest to cykl trzech warsztatów na temat edukacji żywieniowej. Podczas pierwszych zajęć, dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia. Dowiedziały się co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach spożywczych.

• 3a - zajęcia techniczno-plastyczne

16.09.2022

Podczas zajęć techniczno-plastycznych w klasie 3a wspólnie wykonywaliśmy makietę naszego wymyślonego miasta. Każdy uczeń miał konkretne zadanie do wykonania, wszyscy byli za coś odpowiedzialni. Praca w grupie,

prawidłowe przekazywanie sobie informacji, współpraca a przede wszystkim integracja dzieci to przepis na świetną zabawę połączoną z dobrze wykonaną pracą. Zapraszamy do oglądania makiety! :)

• Rajd do Pęcic

15.09.2022

10 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły z klas 8e, 8b i 7b brali udział w Rajdzie do Pęcic, który poświęcony był 78. Rocznicy Bitwy Pęcickiej. Powstańcy z IV Obwodu AK Ochota pod dowództwem ppłk Mieczysława Sokołowskiego ps. „Grzymała” w nocy z 1 na 2 sierpnia 1944 r. wycofywali się z Ochoty do Lasów Chojnowskich. Pod Pęcicami starli się z Niemcami. Zginęło ok. 90 Powstańców.

Naszym celem było uczczenie tego czynu zbrojnego idąc śladami Powstańców.

To było dla nas ogromne wyzwanie. Staraliśmy się być dzielni jak Oni. Przeszliśmy 16 km wraz z przewodnikiem Panem Maciejem Sotomskim oraz Paniami Magdaleną Oprządek i Beatą Dudziak-Tomaszek. Trasa wiodła od Placu Narutowicza do Pęcic. Przy Stacji PKP Raków dołączył do naszej licznej grupy świadek tamtych dni. To było niesamowite przeżycie. Brawami dziękowaliśmy Mu za wspaniałą opowieść. Po dotarciu na miejsce zbiórki harcerze z 16 WDH poczęstowali nas pyszną grochówką, przygotowaną przez strażaków z Pruszkowa. Następnie był Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Mauzoleum w Pęcicach. Uczestniczyliśmy również w grze terenowej przygotowanej przez harcerzy. Wieczorem było harcerskie ognisko i śpiewanie patriotycznych utworów. To była udana wyprawa, zostanie w naszych sercach i wspomnieniach.