W ubiegłych tygodniach wychowankowie świetlicy rozmawiali o jesieni - o charakterystycznych cechach tej pory roku oraz darach jakie nam niesie.
Z tej okazji odbyły się również zajęcia plastyczne. Z wykorzystaniem farb oraz darów jesieni powstały piękne prace, które ozdobiły salę świetlicową oraz korytarz szkolny.
WYDARZENIA
OSTATNIE WYDARZENIA SZKOLNE
Jesienne prace świetliczaków
Jesienne sukcesy sportowe naszych podopiecznych 🏆️
UDZIAŁ NASZYCH PODOPIECZNYCH W MISTRZOSTWACH DZIELNICY OCHOTA W RAMACH LIX WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W WYBRANYCH DYSCYPLINACH SPORTOWYCH W PIERWSZYM KWARTALE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
- 3 MIEJSCE zdobył Franek z klasy klasy 5B w indywidualnych biegach przełajowych chłopców w kategorii ,,Dzieci" na dystansie 1000 m .
- 1 MIEJSCE zdobyły: Natalia i Pola z klasy 7b w badmintonie dziewcząt w kategorii ,,Młodzież". Dziewczyny zdobyły Mistrzostwo Dzielnicy Ochota i awansowały do finału Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!!!!!. Zawody odbędą się w 18 listopada.
- 2 MIEJSCE zdobyły: Marysia, Róża i Quynh z klasy 8c w badmintonie dziewcząt w kategorii ,,Młodzież"
- 2 MIEJSCE zdobyli: Janek, Bartosz i Mikołaj z klasy 8c w badmintonie chłopców w kategorii ,,Młodzież"
- 2 MIEJSCE zdobyły: Tosia z 5a, Maja i Daria z 5b w badmintonie dziewcząt w kategorii ,,Dzieci"
- 2 MIEJSCE zdobyli: Franek, Filip i Janek z 5b w badmintonie chłopców w kategorii ,,Dzieci"
- 2 MIEJSCE dla zawodników i zawodniczek z klas ósmych w szachach w kategorii ,,Młodzież"
Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy tak wspaniałych sukcesów sportowych i trzymamy kciuki w następnych rozgrywkach.):):) Szczegółowe informacje na temat udziału w pozostałych dyscyplinach sportowych oraz więcej zdjęć znajdziecie Państwo w zakładce sukcesy sportowe.
„SZKOŁA DO HYMNU” 2025 ♪♪♪
7 listopada br. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły – zgromadzili się, aby wspólnie odśpiewać „Mazurek Dąbrowskiego”, nasz hymn narodowy.
Uroczysty śpiew wypełnił szkołę, tworząc wyjątkową atmosferę patriotyzmu, jedności i dumy z bycia Polakami. Wspólne wykonanie hymnu było nie tylko wyrazem pamięci o bohaterach walczących o niepodległość, lecz także piękną lekcją historii i szacunku dla narodowych symboli.
Obchody Święta Niepodległości w klasach 1-3
11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. Z tej okazji uczniowie klas młodszych obejrzeli piękne przedstawienie przygotowane przez klasę 2d, które przypomniało o historii naszej ojczyzny i znaczeniu wolności. O godzinie 11:11 społeczność klas 1-3 wspólnie zaśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. To był wyjątkowy, pełen patriotyzmu moment!
Pamiętamy! - Świetliczaki odwiedzają Miejsca Pamięci Narodowej na Ochocie.
Świetliczaki przez cały tydzień brały udział w zajęciach poświęconych historii Polski. Dzieci poznały symbole narodowe i pieśni patriotyczne. Podczas zajęć powstało wiele pięknych prac plastycznych związanych z tematyką patriotyczną.
Z tej okazji dzieci udały się również w Miejsca Pamięci Narodowej, aby oddać hołd tym, którzy oddali życie za wolność i niepodległość Ojczyzny. Przy tablicy upamiętniającej bohaterów zostały zapalone przez nich znicze.
Dzięki tym wydarzeniom dzieci zrozumiały dlaczego Święto Niepodległości jest tak ważne dla Polaków.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Ochocie
7 listopada br. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Placu Narutowicza, zorganizowanych przez Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy - Pana Piotra Krasnodębskiego.
Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy 8c oraz poczet sztandarowy, biorąc udział w wydarzeniu w imieniu całej społeczności szkolnej.
W programie znalazły się m.in. występy artystyczne, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, złożenie kwiatów pod pomnikiem Gabriela Narutowicza oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych.
To był dla wszystkich dzień pełen patriotyzmu, wspólnoty i dumy z naszej historii.
Debata patriotyczna
W piątek, 7 listopada br. w naszej szkole odbyło się spotkanie – debata patriotyczna z udziałem uczniów i nauczycieli. Było to niezwykle wartościowe wydarzenie, które stało się okazją do refleksji nad znaczeniem patriotyzmu we współczesnym świecie oraz do rozmowy o tym, jak dziś można być patriotą, nie tylko poprzez wielkie czyny, ale również poprzez codzienną dbałość o wspólne dobro, szacunek do innych i odpowiedzialność za swoje otoczenie. Podczas debaty uczestnicy dzielili się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami na temat postaw obywatelskich, rozmawiali o wartościach, które łączą pokolenia oraz o tym, jak pielęgnować tradycję i pamięć historyczną w nowoczesnym świecie.
Spotkanie zakończyło się wspólnym wysłuchaniem pieśni patriotycznych, które wprowadziły wszystkich w nastrój zadumy, wzruszenia i dumy z bycia Polakami.
Klasa 6A w Muzeum Sportu i Turystyki
5 listopada br. klasa 6A wzięła udział w warsztatach „Fair Play”, podczas których uczniowie rozmawiali o zasadach uczciwej rywalizacji i postawie sportowca. Następnie zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie mieli okazję zobaczyć medale olimpijskie oraz poznać wszystkie dyscypliny olimpijskie.
🏅 🏆 🏅
To była ciekawa i inspirująca lekcja o sporcie, rywalizacji i szacunku wobec przeciwnika!
Mamy to! II miejsce w szachach w kategorii „Młodzież” – Mistrzostwa Ochoty w ramach WOM♟️
Podczas tegorocznych Mistrzostw Dzielnicy Ochota w szachach, rozgrywanych w ramach LIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, naszym reprezentantom udało się sięgnąć po ogromny sukces – zdobyli II miejsce w kategorii „Młodzież”.
Nasi zawodnicy z niecierpliwością czekają na kolejne turnieje i nowe szachowe wyzwania! ♟️
Pamiętamy o Miejscach Pamięci Narodowej
W przededniu listopadowych dni zadumy i pamięci nasi wolontariusze udali się do Miejsca Pamięci Narodowej, aby oddać hołd tym, którzy oddali życie za wolność i niepodległość Ojczyzny. Przy tablicy upamiętniającej bohaterów zapalili znicze – symbol naszej wdzięczności, szacunku i pamięci.
Archiwum Wydarzeń
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Wszystkie