• Przystań w sieci

      25.04.2021

      Jako placówka należąca do Klubu Szkół UNICEF POLSKA prowadzimy nie tylko działalność charytatywną, ale także edukacyjną.

      W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji projektu Przystań w sieci, związanego z upowszechnianiem wśród młodych ludzi wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Projekt ten powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB oraz UNICEF POLSKA. Jest on objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

      Uczniowie klas 7-8 należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odbyli sześć szkoleń e-learningowych:


      Cyberprzemoc w szkole – jak reagować i zapobiegać?


      Cyberzagrożenia


      Cyfrowe ślady i reputacja online


      Fake news, teorie spiskowe, manipulacje w sieci


      Nielegalne i szkodliwe treści w internecie


      Prywatność w cyfrowym świecie​​​​​​​


      Wykorzystując zdobytą wiedzę zorganizowali dla całej społeczności szkolnej Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu.

      We wszystkich klasach odbyły się prezentacje dotyczące zagrożeń w sieci, a także quiz wiedzy dla słuchaczy.W akcji brali udział również najmłodsi uczniowie, dla których Szkolny Klub Wolontariatu przygotował  oddzielną  prezentację dostosowaną do wieku i możliwości dzieci.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w obchodach Tygodnia Świadomego Korzystania z Internetu. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości przyczynią się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa w sieci.


       Koordynator SKW- Urszula Postek wraz z wolontariuszami

     • 1b - Dzień Kapelusza

      21.03.2021

      To był bardzo ciekawy dzień w szkole. Najpierw przygotowania do Dnia kapelusza, potem pamiątkowe zdjęcie a potem do pracy! Wykonaliśmy samodzielnie z przygotowanych szablonów bociany. Bardzo chcielibyśmy, aby wiosna już nadeszła.  Podczas pracy oglądaliśmy film o bocianach, ich życiu, budowie gniazd, wędrówkach.  Bociany oczywiście zabraliśmy do domu. Te prawdziwe przylecą pod koniec marca. Wiosno! Czekamy na Ciebie!

     • 1a - Światowy dzień Osób z Zespołem Downa.

      20.03.2021

      21 Marca obchodzimy dzień kolorowej skarpetki czyli Światowy dzień Osób z Zespołem Downa.

      Data ta oznacza parę chromosomów, w której pojawia się trzeci, nadprogramowy chromosom w DNA u osób z tą wadą genetyczną.

      Dlaczego zakładamy w tym dniu skarpetki nie do pary?

      Kolorowe skarpetki uważa się za wyjątkowe. Sprawiają, że właściciel wyróżnia się w tłumie. Tak samo na co dzień czują się osoby z zespołem Downa – odmienne na tle jednolitego tłumu. W ten sposób pokazujemy, że

      bycie "innym niż inni" nie oznacza bycia gorszym. Osoby z Zespołem Downa tak samo jak my czują i pragną być akceptowane w społeczeństwie.

      Podczas zajęć uczniowie klasy 1a poznali charakterystyczne cechy osób z Zespołem Downa, wysłuchali opowiadania „Mój młodszy brat”, nauczyli się jak postępować z takimi osobami a na koniec każdy zaprojektował swoje skarpetki nie do pary.

      W tym dniu bądźmy bardziej świadomi!

     • 1a - warsztaty plastyczne "Kolorowy worek"

      11.03.2021

      Dzięki uprzejmości Pani Beaty M. mogliśmy uczestniczyć w „workowych” warsztatach. Odwiedziły nas dwie miłe Panie, które rozdały każdemu uczniowi materiałowy worek, na którym dzieci flamastrem rysowały wcześniej wybrany wzór. Na koniec worki zostały pomalowane farbami a Panie je przeprasowały. Gotowy worek można wykorzystać na książki, strój na w-f lub kapcie do szkoły.

     • 1a - Dzień Kobiet

      09.03.2021

      Czy wiecie, że po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. W 1977 r. ONZ zachęciła wszystkie kraje członkowskie, by ustanowiły 8 marca dniem praw kobiet i pokoju na świecie.Dawniej w Polsce Kobietom z tej okazji wręczano goździki i prezenty takie jak np. rajstopy. W późniejszym okresie goździki zaczęły być wypierane przez tulipany.Nadal świętujmy Dzień Kobiet zarówno w szkołach, biurach czy w fabrykach. Chłopcy z klasy 1a złożyli swoim koleżankom życzenia i wręczyli po tulipanie. Każdy kwiatek był spersonalizowany, natomiast chłopcy otrzymali „przypominajkę”. W tym dniu chłopcy byli bardzo uprzejmi i pomocni w stosunku do swoich koleżanek. Myślę, że każda dziewczynka czuła się dzisiaj wyjątkowo.

     • 1a - 6 marca – Europejski Dzień Logopedy

      06.03.2021

      W sobotę 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Logopedy. Rola logopedy jest szczególnie ważna na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Według uczniów klasy 1a na zajęciach logopedycznych dzieci ćwiczą poprawnie mówić „r”, „sz”, uczą się ładnie czytać oraz próbują z języka robić miseczkę. Praca logopedy jest trudna ale i daje dużo satysfakcji.

      Pani Renata przygotowała nam karty pracy, które dzieci chętnie wykonały. Zadania polegały na usprawnieniu aparatu artykulacyjnego i oddechowego oraz na wykonaniu ćwiczeń z emisji głosu. Następnie każdy otrzymał słomkę i za jej pomocą przenosił kartoniki na obrazek. Na koniec dzieci namalowały naszych logopedów szkolnych.

      Wszystkim logopedom życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w pracy!

     • 26 luty – Dzień dinozaura

      27.02.2021

      Czy wiesz że: nazwa dinozaur wywodzi się z języka greckiego i oznacza „straszny jaszczur”, naukowiec który bada historię życia na ziemi to paleontolog, ogony i pióra dinozaurów zachowały się nie tylko w skamieniałościach, ale także w bursztynie?

      Te i wiele innych ciekawych informacji klasa 1a dowiedziała się od swojego kolegi Stasia, który zamienił się na jeden dzień w nauczyciela i przeprowadził ciekawą lekcję o dinozaurach. Opowiedział pokrótce o dinozaurach roślinożernych i mięsożernych, wytłumaczył kto to jest paleontolog oraz co to są koprolity. Przygotował dla dzieci zagadki, karty pracy - każdy uczeń wykonał szkielet swojego dinozaura. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.
      A wam, który dinozaur najbardziej się podoba?

     • Mała Olimpiada Matematyczna

      26.02.2021

      24 lutego w naszej szkole odbyła się Mała Olimpiada Matematyczna – etap szkolny. W Olimpiadzie brali udział uczniowie z klas trzecich, którzy przeszli etap klasowy.  Kolejny etap (dzielnicowy), który odbędzie się 23 marca będzie pisało 5 uczniów. Trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!

     • 1a - Światowy Dzień Kota 17.02

      18.02.2021

      Święto to powstało we Włoszech w 1990 roku. W Polsce obchodzone jest od 15 lat.
      Podobno kot to spełnienie ludzkich marzeń o udomowionym tygrysie. Chociaż jest mały, mruczący, dający się przytulać to cały czas zostaje trochę dziki i odosobniony jak jego przodek tygrys.
      Uczniowie z klasy 1a wiedzą, że koty tak jak ludzie, mają zęby mleczne i stałe. Sen stanowi większość kociego żywota, przeciętny kot przesypia 2/3 swojego życia. Na przednich łapach koty mają po pięć palców, zaś tylne łapy wyposażone są w cztery.
      Z okazji Dnia Kota przygotowaliśmy kocie maski, obejrzeliśmy ciekawy film o kotach, kolorowaliśmy kocie kolorowanki oraz śpiewaliśmy kocie piosenki.  Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach. Może ktoś z was też by chciał mieć takiego pupila w domu?

     • 1a - Najsłodszy dzień w roku???

      12.02.2021

      Tłusty czwartek to początek ostatnich dni karnawału. W tym dniu można się objadać słodkościami - tradycja nakazuje zjedzenie przynajmniej jednego pączka! Według tradycji był to dzień, w którym można było robić rzeczy, których nie wypadało robić w inne dni. Jadło się sporo tłustych rzeczy, pączków, faworków czy racuchów. Urządzano wtedy pochody, które  miały przynieść uczestnikom szczęście i pomyślność. Podczas takiego marszu ludzie bawili się przy głośnej muzyce, a na czele pochodu pojawiały się figury znane z obrzędów kolędniczych.W klasie 1a również obchodziliśmy tłusty czwartek. Na początku każdy uczeń wykonał według własnego pomysłu swojego pączka i udekorował go kolorowymi posypkami. Gdy nasze pączki „piekły się w piekarniku” zrobiliśmy zawody w jedzeniu pączka bez użycia rąk! Śmiechu i zabawy było co niemiara ?? najszybszy był Olek K. – gratulujemy! To był udany dzień! ??? Dziękujemy mamie Wiktora za pomoc i przygotowanie wszystkiego.

     • 1b - Magiczne drzewa

      08.02.2021

      Klas Ib wzięła udział w konkursie" Magiczne drzewa",  zorganizowanym przez III Ogród Jordanowski w Warszawie. Czekamy na wyniki konkursu. Jak podobają się Wam nasze magiczne drzewa? Wyobraźnia górą! 

    • Pierwsza pomoc przedmedyczna

    • Jak mówi jedno polskie przysłowie ,,licho nie śpi'', dlatego aby zapobiec negatywnym skutkom wydarzeń w naszej szkole, w ramach zajęć dydaktycznych został przeprowadzony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy 1a oraz 3b. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny Pan Jakub, na co dzień pracujący w pogotowiu medycznym. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Cześć teoretyczna obejmowała prezentację multimedialną na temat zachowania się w przypadku uczestnictwa w wypadku masowym, a także w sytuacjach z życia codziennego. Dzieci miały okazję do przypomnienia sobie ważnych numerów alarmowych oraz zastosowania ich w praktyce.  W części praktycznej zajęć każdy z uczniów miał za zadanie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową  na fantomach,  jak również przypomnieć sobie zachowanie w przypadku zasłabnięcia osoby starszej. Na koniec Pan ratownik medyczny zaprezentował nam na jednym z uczniów pozycję boczną ustaloną. Warto wiedzieć jak się zachować w takich przypadkach już od najmłodszych lat naszego życia, bo nigdy nie wiemy co może nas w życiu spotkać.

     GALERIA

      

    • Bractwo Rycerskie "Kerin"

    • 15 lutego 2018 r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali Rycerze z Bractwa Rycerskiego "Kerin". Przedstawili nam żywą lekcję historii "Na dworze króla Kazimierza Wielkiego". Uczniowie klas 4-7 mieli szansę przebrać się za rycerzy, dworzan, białogłowy z epoki. Przedstawiali sceny z życia codziennego dworu królewskiego na Wawelu. Spawdzali się w pojedynkach rycerskich, dzielnie walcząc bardzo ciężkimi mieczami.

     Spotkania z Rycerzami stają się tradycją w naszej szkole i wywołują ogromne zainteresowanie historią wśród uczniów.

     GALERIA