• Odyseja umysłu

23.02.2018

W październiku w naszej szkole powstała pierwsza drużyna ODYSEUSZY, czyli osób, które biorą udział w ogólnoświatowym programie ODYSEJA UMYSŁU. Jest to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Rozwija on zdolności twórcze, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.W drużynie ODYSEUSZY są uczniowie trzecich klas: Natka, Kuba, Antek, Tomek i Bartek. Przez wszystkie zajęcia pracowali nad radzeniem sobie w problemach spontanicznych, czyli takich, które muszą rozwiązać pod presją czasu i z wykorzystaniem tylko wskazanych elementów oraz nad problemem długoterminowym. Wybrali problem noszący nazwę "Nieziemska Miejscówka" w ramach którego całkowicie samodzielnie musieli stworzyć krótki, zabawny spektakl, zawierający wszystkie wymagane elementy. Wymagało to od nich bardzo dużo pracy, samodzielności, twórczego myślenia i współpracy z pozostałymi członkami drużyny.

W niedzielę 25 lutego drużyna Odyseuszy brała udział w eliminacjach dokonkursu Odyseja Umysłu. Był to pierwszy raz, gdy szkoła brała udział wtym ogólnopolskim programie. Drużyna składająca się z uczniów klastrzecich:Natalii, Kuby, Antka, Tomka i Bartka zaprezentowała się bardzodobrze. Zostali oni nagrodzeni medalami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występu.

• Pomagamy ptakom przetrwać zimę!

15.02.2018

Zima to trudny okres dla ptaków, gdyż mają one utrudnione zadanie w zdobywaniu pożywienia. W klasie 1a na zajęciach dydaktycznych został zrealizowany temat pt,,Pomagamy ptakom przetrwać zimę''. W ramach tych zajęć chętni uczniowie przygotowali pomysłowe karmniki dla ptaków, które mają na celu dostarczenie pokarmu ptakom żyjącym na wolności. Przygotowane domki dla ptaków wraz z ziarnami zostały powieszone na terenie naszej szkoły. W sumie przygotowanych zostało pięć karmników, których autorami są: Emilia, Dawid, Mikołaj, Kuba oraz Tomek. Warto podziękować uczniom i ich rodzicom za wkład włożony w prace nad karmnikami.