• 2a - świąteczne kurczaczki

• 03.04.2018 09:37
        • Z okazji zbliżającej się Wielkanocy my -  klasa II a miała w klasie ciekawych gości.

W środę 28 marca mieliśmy w szkole warsztaty. Gościliśmy w klasie panią, która przyniosła do nas kurczaki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, na przykład jak wyglądaw środku jajko i w jaki sposób kurczak wydostaje się ze skorupki

• 1a - pierwszy dzień wiosny

• 26.03.2018 08:59
        • Pierwszy dzień wiosny, to jeden z najważniejszych dni w roku. Jest to dzień, w którym wszystko budzi się do życia po długiej i smutnej zimie. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia, podczas których celebrowano ten dzień. W klasie 1a uczniowie mieli możliwość poznać wiosenne kwiaty oraz ich nazwy. W celu utrwalenia tej wiedzy każdy z uczniów wkleił do zeszytu i podpisał poznane przez siebie wiosenne kwiaty. Następnie dzieci mogły uczestniczyć w zabawie zwanej „ kodowanie na dywanie”. Zabawa ta polegała na wysłuchaniu kodu, czyli wiersza z instrukcją postępowania  i ułożeniu zgodnie z nim kwiatu na macie do kodowania.
        • 1a - lapbook o Muminkach

• 20.03.2018 09:06
        • Klasa 1a niedawno czytała i omawiała książkę Tove Jansson "Zima Muminków". W ramach utrwalenia wiadomości wszyscy uczniowie wykonywali swoje pierwsze lapbook-i. Dzieci były zaangażowane w swoją pracę, tworzyli zadania i zagadki związane z lekturą. Efekty pracy zostały pokazane innym uczniom w postaci wystawki i cieszyły się dużym zainteresowaniem.