• 5b - na wycieczce w miniciti

• 7 marca klasa 5b była na wycieczce w miniciti – miasteczku edukacyjnym, w którym rządzą dzieci. Uczniowie mieli okazję wcielić się w różne role zawodowe i zdobywać swoje pierwsze doświadczenie i kwalifikacje w takich obszarach jak: bankowość, ekonomia, inżynieria, media, medycyna, motoryzacja, projektowanie czy sztuka. Uczyli się zarządzania finansami, podejmowania decyzji, pracy w zespole i oszczędzania. Dzieci poznawały różne zawody poprzez wykonywanie zadań opracowanych przez profesjonalistów z branży. Za swoją pracę otrzymywały zapłatę w Miniasach, a po odprowadzeniu podatku mogły wydać swoje pieniądze w Sklepiku Marzeń. Uczniowie doskonale się bawili.

• Wolontariusze i uczniowie kl. 8a

• Wolontariusze z naszej szkoły oraz uczniowie klasy 8a przygotowali karty świąteczne dla małych podopiecznych z Hospicjum Promyczek w Otwocku.

Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzach małych pacjentów.

Oto efekty naszej pracy:

• 3a - Kampania Bohaterów Załogi FAST

• W styczniu i lutym klasa 3A brała udział w Kampanii Bohaterów Załogi FAST trwającej 5 tygodni. Kampania ma na celu edukację ludzi na całym świecie w temacie objawów udaru mózgu oraz tego, że mogą uratować komuś życie, dzwoniąc pod 112. Uczniowie utrwalili ten numer alarmowy jako klucz, aby zapamiętać najczęstsze objawy udaru:

1 strona BUZI, która nagle OPADA

1 RĘKA, która nagle słabnie

2 WARGI, które składają się w niezrozumiałą MOWĘ.

Przez 5 tygodni uczniowie po kolei poznawali Bohaterów Załogi oraz symptomy udaru mózgu, dowiedzieli się czym jest ZŁY SKRZEP oraz jak reagować w nagłej sytuacji.

Dzięki uprzejmości ambasadorów kampanii w Polsce klasa 3a miała możliwość pracować na drukowanych ćwiczeniach, które przesłano na adres szkoły na prośbę wychowawcy.

• Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

• 29.02.2024r. uczniowie klas ósmych, kolejny raz, wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji online.Tym razem dotyczyła ona bezpiecznych płatności online: jak uniknąć pułapek w sieci.Podczas zajęć p. Anna Koral-Zagórska zapoznała nas, między innymi z następującymi zagadnieniami:

1. zagrożenie podczas zakupów w internecie

2. jak chronić się w sieci i rozpoznawać podejrzane sygnały?

3. Co zrobić, gdy damy się złapać w sieci?

• 2a w Zamku Królewskim

• W piątek 23 lutego byliśmy w Zamku Królewskim na lekcji "Legendy warszawskie". Braliśmy aktywny udział w przedstawieniu "Syrenka". Podążając za syreną szukaliśmy obrazów, rzeźb, przedstawiajacych Syrenkę. Bawiłyśmy się super. Po lekcji poszliśmy na spacer po Starówce. Wracając postanowiliśmy jeszcze raz powrócić w to piękne miejsce.

• Wolontariat - dzień otwarty

• Nasi wolontariusze reprezentowali  szkołę podczas dnia otwartego, który odbył się 15 lutego.

Jedna grupa oprowadzała rodziców i przyszłych pierwszoklasistów po naszej placówce odpowiadając na wszystkie pytania zainteresowanych tajnikami życia w naszej szkole.

Druga grupa, pod kierunkiem p. Moniki Piskorskiej przygotowała pokaz doświadczeń chemicznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem maluchów.

• Prace konkursowe "Kapelusz Pani Zimy". Wyniki konkursu

• Do 9 lutego chętni uczniowie klas 1-3 mogli wziąć udział w kolejnej edycji "kapeluszowego" konkursu. Tym razem należało wykonać kapelusz Pani Zimy. Wpłynęło wiele niesamowitych prac. Dziękujemy wszystkim chętnym uczniom, którzy poświęcili swój czas i stworzyli piękne kapelusze. Kreatywność i zaangażowanie przerosły oczekiwania komisji oceniającej prace. Dlatego też, wszystkie osoby zostały docenione i nagrodzone. Naszej szkole udało się nawiązać współpracę z Warszawskim Teatrem Capitol oraz salą zabaw Inca Play. Dzięki ich uprzejmości każdy uczeń, który wziął udział w konkursie otrzymał atrakcyjną nagrodę. Bilety na spektakl do Teatru Capitol, wejściówki na zabawę do sali zabaw Inca Play oraz wiele nagród rzeczowych trafiło w ręce naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród, którzy przyczynili się do szczęścia i uśmiechu naszych zdolnych uczniów.

Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do korzystania z usług naszych sponsorów.

Gratulujemy i dziękujemy!

• Piątek 19.04.2024