• Świetlica - Projekt "Dzieci dla zwierząt"

• Akcja zbierania darów dla psów i kotów zakończona.

Dziękujemy wszystkim za dobre serce i wsparcie całej akcji!

Wszystkie zebrane rzeczy przekażemy do schroniska "Na Paluchu" i fundacji "SOS Bokserom".

• 8c - warsztaty

• W poniedziałek 18.12.2023 r. w klasie 8c odbyły się zajęcia przeprowadzone przez fizyka p. Wawrzyńca Kaszuba, prawnika p. Hannę Toczko-Beczałę oraz kierowniczkę ogólnopolskiego projektu ESSA p. Patrycję Skoczek skierowanego do dzieci i młodzieży. Celem projektu była popularyzacja nauki i badań naukowych poprzez kontakt z naukowcami i laboratoriami w zakresie inżynierii materiałowej, elektroniki i fotoniki. Na zajęciach uczniowie przyjrzeli się bliżej światłu i fotonice, odpowiedzieli na pytania jak sprawić, aby grafit zaświecił się jak żarówka. Ta część została przeprowadzona przez pana Wawrzyńca Kaszuba. Następnie uczniowie przeanalizowali czym jest własność intelektualna własna i cudza. Dowiedzieli się, że własna działalność gospodarcza, oparta na wiedzy ma sens i może prowadzić do zbudowania startupu i realizowania unikatowej ścieżki w oparciu o własny pomysł, naukę i badania naukowe. Ta część została przeprowadzona przez panią Hannę Toczko-Beczałę.Ten projekt miał na celu pomoc dzieciom w przyswajaniu wiedzy przez osobiste uczestniczenie, angażując ich wszystkie zmysły. Szkoła otrzymała certyfikat udziału w projekcie ESSA, experimental science - szkoła jutra.

• Świąteczne warsztaty świetlicowe

• Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Świetliczaki wraz z Rodzicami wzięli udział w świątecznych warsztatach. Podczas spotkania wspólnie przygotowywali ozdoby choinkowe. Własnoręcznie wykonane choinki z filcu oraz mikołaje z szyszek na pewno będą ciekawą alternatywą dla klasycznych bombek. Warsztaty wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

• Sobota 20.04.2024

• NASZA SZKOŁA