• 5c w Teatrze Rampa

• 2 lutego br. klasa 5c udała się do Teatru Rampa, aby obejrzeć muzyczno-teatralną opowieść pt. „Tajemniczy ogród”, będącą adaptacją powieści autorstwa brytyjskiej powieściopisarki Frances Hodgson Burnett.
            Nastrojowa muzyka, barwne kostiumy i niezwykła scenografia spektaklu  przeniosły widzów do ogromnego, pustego i mrocznego domu oraz do  otaczającego go zaniedbanego ogrodu, skrywającego bolesną tajemnicę.
            Barwne, roztańczone, pełne wdzięku familijne przedstawienie podobało się  zarówno małym jak i dużym widzom.

• 3a - "Czytuny" cz. 2

• Klasa 3a przeszła przez drugą część projektu "Czytuny". Tym razem zadaniem uczniów było czytanie wybranej książki przez 20 minut codziennie przez 12 dni. Po zaliczeniu dziennego czytania uczniowie przynosili podpisane karteczki przez rodziców i otrzymywali kartę kolekcjonerską z wybranym Czytunem. Osoby, które przez 12 dni zebrały wszystkie Czytuny otrzymały dyplomy. Projekt ma za zadanie wyrobić nawyk czytania oraz zachęcić do sięgania po różne pozycje literatury."

• 6a w Eko centrum

• 11 stycznia klasa 6a wybrała się do EkoCentrum - Punkt Zwrotny. Poprzez doświadczenie, gry i rozwiązywanie ekozagadek uczniowie odkrywali tajemnice fast fashion. Po aktywnie spędzonym czasie odbyliśmy krótka lekcję na temat zrównoważonej mody, materiałów oraz odpadów. To była niezapomniana przygoda. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zaciekawieni. Pokoje zagadek przygotowane z wykorzystaniem najnowszych technologii zachwyciły uczniów. Polecamy odpowiedzieć to miejsce!

• 5b - na wycieczce w Smart Kids Planet

• 12 stycznia klasa 5b była na wycieczce w Smart Kids Planet – centrum mądrej zabawy. Dzieci bawiły się w kilku strefach tematycznych m. in. w strefie Zgranej paczki, Mądrych zakupów, Jabłkowego sadu. Uczniowie w dziale segregacji uczyli się podstaw ekologii i dobrych nawyków. W sekcji Trenuj mogli zmierzyć się z bramkarzem w pojedynku na karne i sprawdzić swoje umiejętności dryblingu. Wszyscy doskonale się bawili. Po za tym wzięli udział w warsztatach Cyjanotypia – malowanie światłem. Stworzyli piękne prace. Na zakończenie grupa otrzymała pamiątkowe zdjęcie i certyfikat udziału w zajęciach.

• Piątek 19.04.2024

• NASZA SZKOŁA