• Szanowni Państwo,

Bardzo proszę sprawdzić saldo przed wpłatą za grudniowe obiady.
      Osoby, które nie zapłaciły jeszcze za grudzień proszę odjąć kwotę, która jest na państwa koncie (od faktycznej kwoty za obiady grudniowe).

Jeśli już opłata została wykonana proszę napisać PODANIE O ZWROT (wzór jest na stronie internetowej szkoły w zakładce stołówka) i przesłać na adres: obiady@szkola61.pl
      Podania o zwrot składamy w nieprzekraczalnym terminie
      do dnia
      10 grudnia.

Obowiązuje nas rozliczenie roczne.

• W związku z sytuacją epidemiczną prosimy o systematyczne sprawdzanie informacji w Librusie

• 4c - lekcja w Muzeum Warszawy

W piątek 19.11. kl.4c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Warszawy, gdzie została przeprowadzona lekcja Od decyzji księcia do wyborów i budżetu partycypacyjnego. Jak warszawiacy uzyskali prawo do decydowania o mieście?. Podczas zajęć odbyliśmy podróż do dawnej Warszawy. Dowiedzieliśmy się, kto wtedy podejmował decyzje i jak mieszkańcy zdobywali wpływ na miasto. Gdy w podróży dotarliśmy do naszych czasów, w grupach zastanawialiśmy się, co możemy zmienić w naszej okolicy.Po lekcji spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta i wstąpiliśmy do jednej z najstarszych kawiarni w Warszawie Telimeny na ciepłą herbatę i gorącą czekoladę.

• Najśmieszniejsza dynia

W październiku w naszej szkole odbył się konkurs na "Najśmieszniejsza dynię". W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas 1-3. Wszystkie dynie przyniesione przez dzieci były przepiękne i jednocześnie cudownie przyozdobiły nasz korytarz. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Olga Tępińska kl.1c, II miejsce - Szymon Wereszczyński kl.1a oraz podwójne III miejsce - Amelia Rusiak kl.1c i Filip Woliński kl. 1b, którzy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wyróżnienia otrzymało 16 uczniów z różnych klas. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim naszym utalentowanym uczniom.

• 2b - warsztaty Fizyka - pasja - społeczeństwo

Klasa 2b wzięła udział w warsztatach prowadzonych na terenie Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu edukacyjnego Fizyka - pasja - społeczeństwo. Przeprowadzone podczas warsztatów eksperymenty miały na celu przybliżyć dzieciom zjawisko magnetyzmu, pomogły zrozumieć, jak działają magnesy, czym jest pole magnetyczne i jak te zjawiska wykorzystuje się na świecie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!

• 2a - Dzień Kredki

Czy wiecie, jak powstały kredki? W czasach starożytnych połączono woskz barwnikiem. Płyn lub pastę nakładano na drewno lub płótno i tak powstawały obrazy. Kredki można podzielić na ołówkowe, akwarelowe, artystyczne, pastelowe i świecowe. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki można wyrazić to, co się myśli, czuje i o czym marzy.

• Dzień Życzliwości

19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.

Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali prezentacje na temat przyjaznej postawy wobec innych ludzi, a także plakaty promujące serdeczność i życzliwość.

Wszyscy uczniowie z klas 1-8 oraz pracownicy szkoły otrzymali uśmiechnięte buźki symbolizujące radość i pogodę ducha.

• 2a - Czytam z Klasą

Klasa 2a dołączyła do międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Twórcą tego projektu jest Pani Honorata Szanecka.

Projekt składa się z trzech modułów. Pierwszy to: „Podróże małe i duże” do którego została przeczytana książka „O psie, który jeździł koleją”. Na samym początku uczniowie poznali chmurkę Tosię, która towarzyszy nam podczas omawiania i wykonywania zadań. Każde dziecko wykonało swoją małą chmurkę. Następnie obejrzeliśmy krótki film, który zachęcał do wspólnego czytania książek. W trakcie omawiania lektury dzieci, wykonały zadania z lekturnika, wspólnie ułożyły plan wydarzeń, narysowały głównego bohatera oraz swoją ulubioną przygodę. Poznały zawód kolejarza podczas wizyty w Stacji Muzeum, nauczyły się pisać ogłoszenie oraz sami szukali zaginionego psa Lampo. Dzieci podzieliły się

• Znicze pamięci dla poległych w Palmirach.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, który przynieśli do szkoły znicze. Zostały one już zapalone na grobach poległych w podwarszawskich Palmirach.

Dziękuję chłopcom z kl. 8a za pomoc w zaniesieniu zniczy do Technikum Samochodowego przy ul. Szczęśliwickiej 56.

Anna Zagdańska

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji Szkoła pamięta. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.
      Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej

stronie internetowej

kompot
        A: 1,2,3,4,5,7