• opłaty za wyżywienie - 15 zł dziennie

Ryż, nektarynka

Wtorek 28.06 A:1,2,3,4,5,7

Krupnik

Roladka z kurczaka w sosie

Gnocchi

Surówka z kapusty pekińskiej, banan

Środa 29.06 A:1,2,3,4,5,7

Zacierkowa

Gołąbki, sos pomidorowy

Ziemniaki, brzoskwinia

Czwartek 30.06 A:1,2,3,4,5,7

Jarzynowa

Gulasz wieprzowy, kasza

Buraczki, mus Kubuś

Piątek 01.07 A:1,2,3,4,5,7,14

Barszcz czerwony

Filet z ryby, ziemniaki

Surówka z kapusty kiszonej, jabłko

• Laboratoria przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

15 czerwca naszą szkołę odwiedziła Pani Minister Justyna Orłowska - Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds.Transformacji Cyfrowej. Towarzyszyli jej: pan Antoni Rytel - Wicedyrektor programu GovTech Polska oraz pani Kinga Pasternak - Rzecznik Centrum Govtech. Naszymi gośćmi byli również: Burmistrz Dzielnicy Ochota pani Dorota Stegienka, zastępca Burmistrza Ochoty pan Sławomir Umiński, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla  Dzielnicy Ochota pan Krzysztof Grochowski, radni Dzielnicy Ochota oraz Dyrektorzy Ochockich szkół.

• 2b - Dzień Dziecka

• W tym roku, ze względu na pogodę Dzień Dziecka świętowaliśmy w klasie. Zaczęliśmy od zabaw przy muzyce, dziewczynki zaprezentowały układ taneczny, którego się nauczyły podczas dodatkowych zajęć. Potem nasza sala zamieniła się w kino, robiliśmy wspólnie popcorn, który wszyscy chętnie zajadali podczas oglądania wybranego przez Dzieci filmu. Pod koniec dnia była chwila na wyciszenie i nasze ulubione gry planszowe.

• 2b - eksperymenty

• Dzięki wspólnemu eksperymentowaniu nie tylko poznajemy różne zjawiska zachodzące w naszym otoczeniu, ale też kreatywnie spędzamy czas razem z dziećmi i zarażamy je pasją do nauki, której można doświadczać na wiele sposobów. Być może taka praktyczna forma edukacji pozwoli im połknąć odkrywczego bakcyla? Miejmy nadzieję, że tak!  Czy wiecie ile ciekawych zastosowań ma soda oczyszczona? Co się stanie gdy dodamy do niej ocet? Niedawno Uczniowie klasy 2b postanowili to sprawdzić :)

• 3a - wycieczka do Bałtowa

• Klasa 3a w Bałtowie. Przewodnik oprowadzał nas po Jurajskim Parku. Opowiadał o zwierzętach, które wyginęły. Odbyliśmy podróż po parku egzotycznych zwierząt, gdzie poczuliśmy się jak na safari, polując z aparatem fotograficznym. Spacerowaliśmy po parku miniatur polskich zamków i pałaców, w którym czuliśmy się jak olbrzymi. Było teraz odrobinę rozrywki na placu zabaw. Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni z udanej wyprawy.

• 1a - warsztaty

• 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszej klasie nie tylko na zajęciach mieliśmy możliwość lepiej poznać ich świat. W piątek 27 maja do naszej klasy zawitały dwie miłe panie, które opowiedziały nam między innymi o tym, jakie owady są pożyteczne i jak ważna dla przyrody jest pszczoła. Poznaliśmy jej różnorodne gatunki a później samodzielnie wykonaliśmy domki dla pszczół i innych owadów! W naszych domkach mogą zamieszkać korniki, murarki, nożycówki, wałczatki i wiele, wiele innych owadów pożytecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych niezapomnianych warsztatów.

• liczba odwiedzin: 1416019