• Dzień Życzliwości

     • 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu  przedstawili we wszystkich klasach prezentację mającą na celu propagowanie życzliwosci. Uczniowie i pracownicy szkoły zostali obdarowani usmiechniętymi buźkami, które przypominały o tym, jak ważne są pozytywne relacje z innymi ludźmi.21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu  przedstawili we wszystkich klasach prezentację mającą na celu propagowanie życzliwosci. Uczniowie i pracownicy szkoły zostali obdarowani usmiechniętymi buźkami, które przypominały o tym, jak ważne są pozytywne relacje z innymi ludźmi.

     • 18.11.2023 - Rajd Radiostacja Transatlantycka Stare Babice

     • Tak to się zaczęło 

      Po ogłoszeniu wydarzenia w naszej szkole o rajdzie, dało się zauważyć powagę jego przesłania, które miało na celu przybliżyć nam wielki sukces polskiej myśli technicznej jaką była niesamowita budowla, której stulecie powstania przypadło na 17 listopada 2023r. Budowla, której pozostałości oglądaliśmy w Lesie Bemowskim  to Transatlantycka Radiostacja. W latach swej świetności służyła do komunikacji i łączności z całym światem. Została ona w 1945r. zniszczona – wysadzona przez Niemców. Obecnie za sprawą Wójta Gminy Stare Babice oraz Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo utworzono szlak historyczny pn. ,,Śladami Radiostacji Transatlantyckiej’’ i tu właśnie zaczyna się nasza przygoda.    Po dotarciu na miejsce startu tj. Na Rynek w Starych Babicach przed starym budynkiem Urzędu Gminy otrzymaliśmy od organizatora wskazówki odnośnie rajdu, mapy oraz karty zadań. Okoł godziny 10/00 rano wystartowała nasza drużyna w piętnastoosobowym składzie: dwanaścioro uczniów z klas 7c, - Marek Kloch, Damian Malinowski,  7b – Kacper Zalewski, Ivan Fedorovski, Mikołaj Kutera, Mikołaj Adamek, Iyad Yahia Cherif,  8b – Maksymilian Dubicki, Piotr Zimnica, Jakub Strobel, Yasmina Smoleńska, Filip Ściepura,   oraz trzech opiekunów: Pani Wiesława Godlewska, Pan Witold Kutera,  Pan Ireneusz Topolińki. Pogoda w dniu 18.11.2023r. była wymagająca padał śnieg było wietrznie i zimno. Mimo to niezrażeni warunkami aury przystąpiliśmy ochoczo do zadania.  Polegało ono na pokonaniu 7km trasy wiodącej w/w szlakiem historycznym oraz na odnajdywaniu naniesionych na mapę punktów pełniących na trasie rolę edukacyjną   przy których należało się zatrzymać w celu znalezienia odpowiedzi i wpisania jej do karty zadań. Podczas całego rajdu dało się odczuć miłą atmosferę, był też czas na posiłek i ciepłą herbatę. Zmotywowani do działania i nakręceni ciekawością odkrywców pokonywaliśmy trasę punkt po punkcie w szybkim tempie. Jednak zdarzało się nam zboczyć z trasy musieliśmy wtedy skorygować nasze położenie względem mapy, musieliśmy również odsłaniać przykryte śniegiem tablice edukacyjne by odczytać ich informację. Dzięki pracy całej grupy a w szczególności zaangażowaniu Mikołaja Kutery i Kacpra Zalewskiego, tempo rajdu oraz styl z jakim udało się nam go ukończyć było na te warunki pogodowe wysokie.  Rajd ukończyliśmy o godź 13/20 przy pętli na Starym Bemowie tam też oddaliśmy organizatorowi nasze karty z odpowiedziami w celu ich sprawdzenia. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom rajdu. Szczególnie dziękuję  Panu Witoldowi za nieocenioną pomoc. Już dziś zachęcam wszystkich zainteresowanych  do kolejnych tego typu zmagań. Ps: Miło było pokonywać trudy trasy i przełamywać swoje słabości z taką ekipą.     
      Organizatorem rajdu w dniu 18 listopada 2023r było TRInO (Turystyczno  - Rekreacyjna Impreza na Orientację) oraz opracowaniem inauguracyjnej trasy rajdu 12/M/23 – Stare Babice ,,Transatlantycka Radiostacja’’ zajęła się Pani Małgorzata Grudzińska zaś honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Stare Babice, który zapewnił nam okolicznościowe przypinki, odblaski, foldery, albumy książkowe pełne  zdjęć z 1923r
       

     • Świetlica - Święto Niepodległości - Raszyn

     • W sobotę 11.11 2023 r. świetliczaki uczestniczyły w Grze zorganizowanej przez przewodnika PTTK Panią Małgorzatę Grudzińską.

      Dzieci z mapkami przeszły trasę TRInO. Szukały obiektów,  ulic  i numerów domów.  Odpowiadały na pytania w formie pisemnej. 

      Były także w Austerii i zwiedzały sale muzealne. 

      Było super! Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. 

     • Wystawa

     • W dniu dzisiejszym, czyli 21 listopada 2023 r. dokonaliśmy uroczystego otwarcia historycznej wystawy poświęconej obozom koncentracyjnym. Prezentowane są na niej zdjęcia i dokumenty przedstawiające codzienność życia „w piekle na ziemi”. Ekspozycję otrzymaliśmy z Zespołu Szkół nr 26. Z tej okazji odwiedził naszą szkołę Dyrektor ZS nr 26 – Pan Roman Marciniak oraz Pani Barbara Laszczkowska – radna dzielnicy Ochota. W wydarzeniu tym brali udział uczniowie klas 7-8, nauczyciele SP 61. Po powitaniu przez Panią Dyrektor Renatę Wrotniak , Pan Dyrektor opowiedział o swoich wyjazdach do Mauthausen-Gusen, o naszej pamięci o więźniach nazistowskich obozów. Uroczystość uświetniła prezentacja o KL Mauthausen-Gusen przygotowana i przedstawiona przez uczennice klasy 8b – Zofię Radecką i Laurę Nycz.

      Autor: Beata Dudziak-Tomaszek

       

     • Świetlica - trasa TRIno - Stare Babice

     • 18.11.2023 r. (sobota) grupa świetliczaków pojechała komunikacją miejską do Starych Babic. Tam dzieciaki z mapą przeszły trasę,  szukając wyznaczonych miejsc i realizując poszczególne zadania.

      Było ciężko, pogoda nam nie dopisała,  ale daliśmy radę!!!

      Pełni wrażeń, zmęczeni wróciliśmy i czekamy na kolejną wycieczkę. 

     • Podsumowanie konkursu "Dyniowe postacie z bajek"

     • 10 listopada  odbyło się podsumowanie konkursu "Dyniowe postacie z bajek". 17 prac zostało wyróżnionych, ich autorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Komisja wszystkich uczestników doceniła, dlatego każdy kto wziął udział w konkursie otrzymał drobny upominek. Dziękujemy za udział i zaangażowanie. Wystawa dyń cieszyła się dużym zainteresowaniem i zdobiła nasz szkolny korytarz.

     • 3a - w Muzeum Powstania Warszawskiego

     • 16 listopada klasa 3a odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego. Klasa brała udział w lekcji muzealnej po przeczytaniu lektury "Asiunia" Joanny Papuzińskiej. Uczniowie w specjalnej sali mieli możliwość oglądania prezentacji multimedialnej, oglądali starodawne rzeczy i zabawki. Następnie razem z Panią prowadzącą lekcje udali się na zwiedzanie muzeum.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Środa 29.11.2023
  •                    
       Informacje

  • NASZA SZKOŁA

   Prezentacja1.pptx

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 1924894