• "Szkoła przyjazna prawom człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole".

Celem projektu jest zapobieganie dyskryminacji i agresji wśród uczniów.
        W pracę zaangażowana jest cała społeczność szkolna:
        - Uczniowie
        - Nauczyciele
        - Pracownicy obsługi
        - Rodzice

Nad realizacją projektu czuwa zespół w składzie:

p. Magdalena Oprządek - zastępca Dyrektora Szkoły

p .Urszula Postek - nauczyciel klas 4-8
        p. Barbara Mikołajczyk - pedagog specjalny
        p. Anna Orlik - nauczyciel klas 1-3
        p. Agnieszka Parafiniuk - nauczyciel współorganizujący kształcenie kl. 4-8

Realizacja projektu:

* Szkolenia całej społeczności szkolnej ( nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi, uczniowie)
        * Udział uczniów w debacie na temat dyskryminacji i przemocy w PKiN
        * Lekcje wychowawcze na temat mowy nienawiści
        * Pogadanki, warsztaty na temat agresji, wykluczenia, mobbingu, zachowań asertywnych
        * Spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej na temat cyberprzemocy
        * Pokaz sportowców paraolimpijskich z Akademii Integracji (nauka tolerancji, szacunku do drugiego człowieka, wiary w
           siebie)
        * Warsztaty ,,Cały świat w naszej klasie - wzmacnianie kompetencji międzykulturowych u dzieci"
        * Obchody Dnia Dobrego Słowa w 13. dzień każdego miesiąca
        * Obchody Międzynarodowego Dnia bez Przemocy - 02.10.
        * Obchody Dnia Życzliwości - 21.11.

Dzień Dobrego Słowa

13.dnia każdego miesiąca świętujemy w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa. Jest to inicjatywa, która ma pomóc czynić nasz świat szczęśliwszym przez wspólną pracę nad dobrym słowem, a przez to nad właściwym stosunkiem do drugiego człowieka. Na I piętrze ustawiono tablicę z przypiętymi motylkami z papieru.  Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wszystkich, którzy chcieli za pośrednictwem dobrego słowa zapisanego na motylku przekazać coś miłego innym.

Nasza akcja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony uczniów.

Dziękujemy za przyłączenie się do tworzenia pozytywnej energii!  Pokazaliście, że świat może być lepszy dzięki Wam , a dobre słowo wywołuje uśmiech na wielu twarzach.