• REGULAMIN STOŁÓWKI

1. Z wyżywienia w stołówce mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły.

2. Stołówka wydaje obiady w dniach funkcjonowania szkoły, w godz. od 11.30 do 13.50

3. Uczniowie spożywają obiady wyłącznie na terenie stołówki pod opieką nauczyciela według
             ustalonego terminarza.

4. W stołówce podczas wydawania obiadów:

- obowiązuje samoobsługa przy odbieraniu posiłków;

- obowiązuje odnoszenie po sobie brudnych naczyń;

- należy zachować porządek i czystość;

- nie należy krzyczeć ani prowadzić głośnych rozmów;

- uczniowie powinni stosować się do poleceń nauczycieli i obsługi stołówki;

- za zniszczenia i szkody wyrządzone przez dziecko odpowiada rodzic;

5. Zabronione jest wynoszenie naczyń i sztućców poza teren stołówki.

Rezygnacja

6. Rezygnację z wyżywienia rodzice (opiekunowie) dziecka zgłaszają osobiście w stołówce lub mailowo na adres: obiady@szkola61.pl ,

Odwołania

7. Odwołanie obiadu należy zgłosić  w dniach poprzedzających odwołanie lub do godziny 9:00 bieżącego dnia: po zalogowaniu się do Portalu Rodzica - https://warszawasp61.loca.pl

Warunkiem odwołania jest uregulowanie płatności w terminie. Można odwołać obiad, który jest wykupiony.

8. Od 1 stycznia 2023r. wnioski o zwrot za niewykorzystane obiady będą przyjmowane tylko w wersji papierowej z czytelnym podpisem. zwrot_obiady.docx

Nie będą przyjmowane ksero, skany, zdjęcia i wnioski wysłane emailem.

Rozliczenia

9.  Cena posiłku obiadowego wynosi klasy 1 - 3  - cena  8 zł, klasy 4 - 8 cena 9 zł (zwiększona porcja)
             Płatne w abonamencie - za cały miesiąc.

10. Rozliczenia prowadzone są w cyklu miesięcznym.

11. Rodzice (opiekunowie) wnoszą opłatę z góry robiąc przelew na  konto
        Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty Ochota m.st. Warszawy,
        02-323 Warszawa, ul. Radomska 13/21,

nr konta  50 1030 1508 0000 0005 5083 3069

z dopiskiem: obiady: za jaki miesiąc, imię i nazwisko DZIECKA (a nie rodzica), klasa, do której chodzi dziecko oraz Szkoła Podstawowa Nr 61.

Termin płatności

do  25 dnia każdego miesiąca poprzedzającego  kolejny miesiąc żywieniowy.

Wyjątkiem jest wrzesień, w którym opłaty dokonujemy do 3 września

oraz styczeń, w którym opłaty wnosimy od 01.01 do 04.01

PROSIMY NIE WPŁACAĆ W GRUDNIU ZA STYCZEŃ

Wpłat należy dokonywać w wyznaczonym terminie. Należy pamiętać, że płatności dokonywane przelewem muszą zostać zaksięgowane na koncie Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty Ochota m.st. Warszawy, a następnie wprowadzone do systemu celem nadania uprawnienia do korzystania z obiadów. Korzystanie z obiadów będzie więc możliwe od następnego dnia po zaksięgowaniu wpłaty w systemie w stołówce. Należy brać pod uwagę, że trwa to kilka (2-3) dni.

12. Rozliczenie zwrotów za rezygnację z obiadów następuje poprzez potrącenie z należności za kolejny miesiąc (tylko obiady, które zostały prawidłowo odwołane), a w przypadku rezygnacji ostatecznej, poprzez zwrot nadpłaconej kwoty na podstawie podania o zwrot złożonego w sekretariacie szkoły.

Informacje na temat ilości obiadów na kolejne miesiące są umieszczone na stronie szkoły www.szkola61.pl    w zakładce „stołówka”

Karty identyfikacyjne

13. Posiłki wydawane są uczniom na podstawie zbliżeniowych kart elektronicznych, identyfikujących tożsamość uczniów i ich uprawnienia do otrzymania posiłku, w oparciu o wprowadzone do systemu (aplikacja eRWP) dane: imię i nazwisko ucznia, klasa, ilość wykupionych posiłkówi i dni, w których uczniowi te posiłki przysługują.

14. Uczeń, który nie ma opłaconych obiadów/ nie ma karty = nie posiada uprawnień do otrzymania posiłku - nie będzie mógł korzystać ze stołówki.

15. W przypadku zgubienia karty nie ma możliwości wydania obiadu, należy zgłosić zdarzenie do stołówki i na podstawie imienia i nazwiska po opłaceniu zostanie wydana nowa karta.

16. Za cały zestaw (kartę identyfikacyjna, etui i smycz) płaci rodzic, opłata wynosi 12i jest to własność dziecka.

Zapisy na obiady

17. Aby zapisać dziecko na obiady należy:

-  Czytelnie wypełnić kartę zapisu dziecka na obiady Karta_zapisu_obiadySP61.doc

-  Uiścić opłatę  12 zł  za kartę obiadową

Wypełnioną kartę zapisu i 12 zł na kartę obiadową proszę przekazać wychowawcy.

Ochrona danych osobowych

18. Firma „Grupa Loca" Mariusz Kocięda jako administrator danych zbioru danych osobowych zgromadzonych w Aplikacji eRWP, powierza SP61 oraz osobom upoważnionym przez SP61 przetwarzanie zawartych w nim danych osobowych, na podstawie art. 31 ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r., poz. 1182, ze zmianami), w celu i w zakresie wynikającym z wykonywania Umowy o korzystanie z Aplikacji eRWP.

19. Dane osobowe powierzone do przetwarzania dotyczyć będą uczniów korzystających ze stołówki

20. Zakres powierzonych danych obejmuje wszelkie dane wprowadzone przez SP61, w szczególności: imię i nazwisko osoby korzystającej ze stołówki prowadzonej przez SP61, numer klasy osoby korzystającej ze stołówki prowadzonej przez SP61. Inne dane wprowadzane przez SP61 to w szczególności: informacje o dniach żywienia, kwoty należności, kwoty wpłat.