• 3a w Zamku Królewskim

W Zamku Królewskim mieliśmy lekcję pt. „Portret Króla Jegomości”.

Najpierw wyjaśniono nam jakie zasady obowiązują podczas zwiedzania Zamku Królewskiego. Nasza przewodniczka opowiadała nam o sztuce malarstwa: płótnach na których się maluje, pędzlach, ramach, farbach. Omawiała też różne formy malarskie, takie jak pejzaż czy portret. Na portrecie Stanisława Augusta szukaliśmy insygniów władzy królewskiej. Potem podziwialiśmy wspaniałą Salę Marmurową. Na koniec krótki spacer po pięknych wnętrzach Zamku Królewskiego. W pracowni plastycznej sami ozdabialiśmy portret Króla.

• Jestem Europejczykiem

21.03.2019

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obchodziliśmy bawiąc się na Dniu Europejskim. Klasy 4-8 przygotowały stoiska o wybranym przez klasę państwie należącym do Unii Europejskiej. Uczniowie wykonali kolorowe plakaty, przynieśli regionalne potrawy. Mogliśmy spróbować czeburaków litewskich (kl. 4b),  zupy łotewskiej (kl. 4c), wursta niemieckiego (kl. 8b), posłuchać piosenek włoskich (kl. 8a). Klasa 5a częstowała sernikiem wiedeńskim, kl. 8c chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Furorę zrobiła kl. 5b serwując frytki belgijskie i gofry z bitą śmietaną. Wszystkim później zachciało się pić i skorzystali z oferty kl. 7c - herbatki brytyjskiej. Mogliśmy także obejrzeć prezentację o Estonii opracowaną przez kl. 5c, popróbować serów francuskich (6c), chałwy greckiej (kl. 7b) oraz papryki prosto z Węgier (kl. 5d). klasa 6b na swoim stoliku miała dużo ciekawych pamiątek hiszpańskich, a kl. 6a zaprezentowała czeskie pomyłki. Dzięki kl. 4e podziwialiśmy portugalskich piłkarzy,  a kl.4a zaprezentowała piękną wystawę o Szwecji. To był niezwykle radosny dzień, pełen zabawy i pysznego jedzenia. Poznaliśmy kraje Unii Europejskiej i wielka szkoda, że Wielka Brytania nas opuszcza. Pamiętajmy! 26 maja wybory Parlamentu Europejskiego. "Masz głos, decyduj, nie rezygnuj".

• Mam talent 2019

21.03.2019

Uczestnikami Mam Talent 2019 były następujące osoby:

1. Malwina Gocławska, 3c

11. Kamila Grzegorczyk, 8a

Marysia Grzegorczyk, 8c

12. Krzysztof Skórzyński, 6d

Wszystkim wykonawcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przyg. Anna Zagdańska