• XXXIV SPOTKANIE Z CYKLU KREATYWNE BIESIADY U WARSA I SAWY

25.11.2018

21 listopada odbyło się w naszej szkole XXXIV  SPOTKANIE Z CYKLU KREATYWNE BIESIADY U WARSA I SAWY.

„Kreatywne biesiady u WARSA I SAWY” to cykliczne spotkania poświęcone wymianie doświadczeń między szkołami wyróżnionymi Certyfikatem Prezydenta m. st. Warszawy WARS I SAWA, szkół tworzących optymalne warunki do rozwijania talentów, uzdolnień i zainteresowań uczniów.

Naszymi Gośćmi byli: Burmistrz Dzielnicy Ochota pani Katarzyna Łęgiewicz, naczelnik Wydziału Edukacji pan Krzysztof Grochowski, przedstawiciele WCIES, MDK, Rady Rodziców i nauczyciele z innych szkół.

Program Biesiady był bardzo bogaty. Na początku zaproszeni Goście obejrzeli Koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po koncercie w pięknej scenerii Jesiennej Kawiarenki na I piętrze, oprócz uczty dla ciała było też coś dla ducha, czyli muzyczne występy uzdolnionych uczniów klas 8.

Kolejnym punktem Biesiady, dla zaproszonych nauczycieli były warsztaty:

„Upiekliśmy to w szkole” - Warsztaty kulinarne  po polsku, ukraińsku i angielsku.

„Zostań detektywem” Zabawy doskonalące koncentrację uwagi, pamięć i spostrzegawczość dzieci”.(kl.2,3)

Zajęcia dramy w języku niemieckim „Was hast du gesagt?”

Jak kształtować przestrzeganie zasad u najmłodszych? Zajęcia prezentujące Grę w Dobre Zachowania

„Podróże kształcą”. Jak stymulować uczniów do mówienia. Lekcja języka angielskiego z wolontariuszkami z Australii i Nowej Zelandii.

Na parterze i I piętrze była wystawa prac naszych uzdolnionych plastycznie uczniów: Kasi Drewniak i Allena Wołowskiego.

Na korytarzu II piętra była wystawa „Nieoszlifowane diamenty. Talenty naszych najmłodszych”

Bogata oferta programu Biesiady sprawiła, iż każdy uczestnik mógł znaleźć coś  dla siebie.

Zaciekawienie oraz zadowolenie gości przyniosło satysfakcję organizatorom imprezy. Realizacja projektu ,,Kreatywne biesiady u Warsa i Sawy'' pokazała, że warto inicjować działania na gruncie szkolnym, które angażują całą społeczność szkolną.

Dziękujemy gościom, organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za miły czas spędzony na Biesiadzie u Warsa i Sawy w SP61.