• Święto Konstytucji 3 Maja

27.04.2018

27 kwietnia odbyło się przedstawienie z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja. W akademii udział wzięli uczniowie klasy 3e. Oprócz patriotycznych wierszy zaprezentowali także pieśni: "Zwycięży Orzeł Biały", "Żeby Polska była Polską", "Mazurek 3 Maja".

• Ratujemy i uczymy ratować

26.04.2018

W kwietniu dzieci ze świetlicy miały okazję  przećwiczyć , a niektóre nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia odbywały się  pod okiem wykwalifikowanej kadry m.in. Pani Ratownik, naszej pani pielęgniarki oraz wychowawcy Pawła Ćwikłowskiego, który prowadzi w naszej szkole  cykl zajęć w ramach Programu Edukacyjnego WOŚP -„ Ratujemy i uczymy ratować”. Świetliczaki  chętnie podjęły nowe wyzwanie.

• Wiosenne prace

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosenne prace.

Wiosna w przyspieszonym tempie rozwija wszystko, co rośnie, więc czas, by rosło coraz więcej. Zieloni Wolontariusze ze wszystkich klas pod opieką kilku zapaleńców postanowili zaopiekować się zielenią.Po pierwsze - szanować i nie deptać.Po drugie - sadzić, siać i dbać.Po trzecie (i chyba najważniejsze teraz) - podlewać!Po czwarte - uprawiać warzywa i zioła w skrzynkach.A co dalej...? Sami zainteresowani nam podpowiedzą.Na razie wczesną wiosną (przed Wielkanocą) p. Jola i p. Zosia z dziećmi ze świetlicy skopały i obsiały zadeptane trawniki,Filip  i Witek, bracia z naszej szkoły (3d i 4b) przynieśli dwa tygodnie temu piękne sadzonki ziół, kwiatów i krzewów z ogródka Babci, dzieciaki z 3a z wychowawczynią sadzili i siali, p. Halina, nauczycielka przyrody zorganizowała dostawę krzewów i ziół, które posadzono koło sali gimnastycznej i w skrzynkach przy szkole, p. Ania, nauczycielka fizyki dostarczyła yukki i sadzonki wierzby, p. Zosia zasadziła grządkę cynii i krzak peonii, dzieciaki z 6a kopały trawnik przy podjeździe i sadziły  kwiaty w donicach, a p. Ola doradzała i podpowiadała co gdzie się przyjmie.Owady z radością korzystają ze schronienia dla nich, zeszłoroczne goździki, malwy i kilka innych survivalowych roślinek przetrwało, zatem pora dbać i podlewać.Różne roczniki mają wyznaczone trawniki - kto czym się opiekuje. Mogą tam sadzić nowe rośliny, wyrywać chwasty, podlewać i dbać.Będziemy wrzucać nowe zdjęcia, bo przecież wszystko rośnie :-)I zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych Zielonych Wolontariuszy!