• Piknik SP61

• Galeria

Dnia19 maja 2017 r. w naszej szkole został zorganizowany Piknik z okazji 61 rocznicy powstania placówki.
        Przygotowania do pikniku trwały długo. W dniu imprezy prace rozpoczęły się od pierwszej godziny lekcyjnej. Wszyscy pomagali rozwieszać plakaty i wcześniej przygotowane dekoracje. Każda klasa zrobiła plakat mający na celu promowanie naszej szkoły.
           O godz. 15.00  rozpoczął się nasz rocznicowy Piknik. Przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Pani Dyrektor SP 61 - Renata Wrotniak uroczyście przywitała wszystkich zebranych. A mieliśmy zaszczyt gościć u nas panią Katarzynę Łęgiewicz  - Burmistrz Dzielnicy Ochota, Zastępcę Burmistrza - pana Grzegorza Wysockiego, pana Krzysztofa Grochowskiego - Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Ochota, dyrektorów szkół podstawowych, przedszkoli, gimnazjów i instytucji kulturalno-oświatowych z naszej dzielnicy. To nasi wieloletni przyjaciele, których nie zabrakło w czasie tak ważnego, pięknego dnia "61". Zaszczycił nas również swoją obecnością niespodziewany gość - Prezydent Iwano-Frankowska - pan Wiktor Anuszkewyczus, który przybył w towarzystwie Zastępcy Prezydent Warszawy - pana Michała Olszewskiego i pana Witolda Dzięciołowskiego. Piknik prowadziła pani Beata Dudziak -Tomaszek i pan Robert Przybycień.
           Na imprezie było bardzo dużo atrakcji takich jak: łamigłówki, zagadki, eksperymenty, tory przeszkód i wiele innych zabaw. Był także smaczny poczęstunek, np. kiełbaski z grilla, ciasto, babeczki, galaretki i najróżniejsze napoje. W czasie uroczystości można było oglądać kroniki, w których niektórzy rodzice odnajdywali siebie jako uczniów Szkoły Podstawowej Nr 61. Podczas spotkania wybrani uczniowie, a także dzieci z przedszkola Nr 100 zaprezentowali swoje talenty. Młodzieżowy Dom Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przygotowały piękne układy taneczne, aby nam je przedstawić. Pani Anna Zagdańska, nauczycielka religii w naszej szkole, zaśpiewała utwór pod tytułem „Złota Rybka”, który był prezentem od księdza Proboszcza parafii św. Jakuba. Później były występy talentów SP 61 z klas 1-6.  W czasie trwania Pikniku odbył się mecz unihokeja nauczyciele kontra rodzice. Zakończył się zwycięstwem rodziców  4:1. Obejrzeliśmy również spektakl pod tytułem „Śpiąca Królewna” w języku angielskim przygotowany przez panią Zosię Sołtys wspólnie z uczniami z klas czwartych i wolontariuszami z Nowej Zelandii.
           Wielką atrakcją okazały się piniaty wypełnione cukierkami, które z zasłoniętymi oczami rozbijali po kolei: pan Burmistrz, pan Naczelnik, pani Jola - rodzic oraz pan Dariusz - nasz konserwator. Było dużo śmiechu i cukierków.
          Pani Beata Dudziak - Tomaszek na koniec podsumowała Piknik słowami: "mamy same zdolne dzieci na Ochocie, to Skarby SP 61 i słoneczka z przedszkoli". Życzymy sobie utalentowanych Skarbów, dużo słońca, tak wspaniałych imprez jak nasz Piknik oraz kolejnych 61 lat SP 61. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, dzieciom i rodzicom za ogromne zaangażowanie i przygotowanie „urodzin” naszej szkoły.

Uczniowie klasy 6B