• Strajk - informacje

   Szanowni Państwo,
   uprzejmie informuję, że w dalszym ciągu trwa akcja strajkowa.

   O dalszym przebiegu akcji strajkowej zostaną Państwo poinformowani we wtorek 23 kwietnia.

   Sytuacja ta może ulec zmianie. Bieżące informacje, dotyczące organizacji pracy szkoły, będą  Państwo otrzymywać na Librusie i stronie szkoły.

   Dyrektor szkoły, Renata Wrotniak


   Pismo Pani Prezydent Renaty Kaznowskiej skierowane do Mazowieckiego Kuratora Oświaty

   SC_MF311-1190405130300_(003).pdf


   informacje dla Rodziców w związku z planowanym strajkiem: http://edukacja.um.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/informacje-dla-rodzicow-w-zwiazku-z-planowanym-strajkiem


   Pismo Prezydenta m. st. Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego skierowane do rodziców.
   Dodatkowo  druk dla rodziców dzieci do 8 lat oraz przykładowy sposób jego wypełnienia.

   pismoRT.pdf

  • Pani STOP nie będzie na przejściu dla pieszych

  • Rada Rodziców kontynuując dotychczasową współpracę z Fundacją "Rodzice Szkole" bardzo prosi o wsparcie naszej szkoły.
    
   Drogi Rodzicu/Opiekunie przekaż 1% swojego podatku naszej szkole!
   Fundacja „Rodzice Szkole”, KRS: 0000268115
   (Cel szczegółowy Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 61 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie)


                                                                    Dziękujemy! Uczniowie SP61
     • Mała Olimpiada Matematyczna

      4.04.2019r. o godz. 12:00 w naszej szkole odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród Małej Olimpiady Matematycznej klas III etap dzielnicowy. W konkursie matematycznym wzięło udział 34 uczniów z ochockich szkół. Aż 16 z nich przeszło do finału organizowanego przez SP 65. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w MOM. Uczniom i rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. Rozdanie nagród uświetnił występ przygotowany przez uczniów kl. 3c. Bardzo dziękujemy.

     • Światowy Dzień Świadomości na Temat Autyzmu

      2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości na Temat Autyzmu, dlatego nauczyciele i uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Kolor ten symbolizuje solidarność z ludźmi dotkniętymi tym problemem. Dwie klasy 6a i 7a dodatkowo wsparły paradę zorganizowaną przez SP 177. Z niebieskimi balonami przeszliśmy ulicami Ochoty.

     • 3a - warsztaty chemiczne

      W dniu 28 marca 2019 roku w naszej klasie odbyły się warsztaty chemiczne. Na tych warsztatach poznaliśmy technikę robienia kul kąpielowych. Główne składniki kul kąpielowych to: soda oczyszczona, kwas cytrynowy sól, barwniki i olejki zapachowe. Najpierw w misce mieszamy suche składniki to znaczy sodę oczyszczoną , kwasek cytrynowy oraz sól . Potem musimy dodać olejki zapachowe. Przekładamy z miski naszą masę do odpowiednich pudełeczek i odstawiamy na parę dni. Cała klasa 3 A świetnie się bawiła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • 3a - każdy z nas jest wyjątkowy

      Różnimy się wyglądem, pochodzeniem czy sposobem mowy. Każdy z nas ma inny charakter. Jedni są spokojni i grzeczni, a inni nerwowi i wybuchowi. Dzięki temu, że każdy jest wyjątkowy to inaczej myślimy, inaczej reagujemy na zdarzenia i mamy inne spojrzenie na świat. Każdy z nas jest potrzebny i swoją obecnością wnosi w życie innych dużo dobra i ciepła. Dzisiejszy dzień minął nam pod hasłem „Każdy jest wyjątkowy”. Każde dziecko ma w sobie „to coś” i próbowaliśmy to znaleźć. Po przeczytaniu bajki „Podaj łapkę misiu” dzieci wymieniały „wyjątkowe cechy” głównego bohatera oraz jego atuty. Następnie każdy uczeń napisał na kartce w czym jest dobry, a co sprawia mu trudność. Szukaliśmy podobnych cech w sobie. Uczniowie obejrzeli krótki film o wyjątkowych uczniach pewnej szkoły a na koniec z pomalowanych wcześniej liter ułożyły hasło dnia „Każdy jest wyjątkowy!!”

  • Partnerzy