• Z uwagi na udział specjalistów w pracach gimnazjalnych komisji egzaminacyjnych zostają odwołane zajęcia w następujących terminach:

R. Dynak - logopedia - 18, 19, 20 kwietnia

M. Kisiel - logopedia - 18 kwietnia

M. Orłowska - terapia pedagogiczna - 18, 19, 20 kwietnia

M. Sędrowska - rehabilitacja - 18, 19, 20 kwietnia

• Drogi Rodzicu/Opiekunie przekaż 1% swojego podatku naszej szkole!
      Fundacja „Rodzice Szkole”, KRS: 0000268115
      (koniecznie dopisz  SP Nr 61 w Warszawie, RR)

Dziękujemy! Uczniowie SP Nr 61
          • 6a - Muzeum Drukarstwa Warszawskiego

Jak powstawał druk? Uczniowie klasy 6a mieli możliwość zapoznania się z historią materiałów piśmiennych, druku i książki. Podczas lekcji w drukarni mieli możliwość obejrzenia pierwszych materiałów pisarskich. Mogli dowiedzieć się jak wyglądał zwój papirusowy, z czego wykonywano pergamin, co to jest wierszownik, kaszta oraz jak zbudowana jest czcionka. Prowadzący przedstawił młodzieży postać Jana Gutenberga – twórcy ruchomej, metalowej czcionki. W Oficynie Drukarskiej uczniowie mogli własnoręcznie wytłoczyć linoryt, a później zrobić odbitkę linorytniczą na zabytkowej prasie pochodzącej ze zbiorów Muzeum Drukarstwa Warszawskiego.

• 1a - Mozaika emocji

Czym jest mozaika emocji? O tym 11 marca mieli możliwość przekonać się uczniowie klasy 1a na warsztatach zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury ,,Ochota’’.

Na zajęciach dzieci tworzyły prace plastyczne w muzycznej oprawie własnego wnętrza muzyki. Poprzez przelewanie przeżyć, odczuć, nastrojów wszystkich uczestników powstała wspaniała mozaika. W której wydawało by się że każdy element jest inny, jednak razem tworzą wspaniałą całość.

• Odkrywcy wiosny w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

W sobotę 7 kwietnia pani Halina Charytonowicz wraz z grupą uczniów uczestniczyli w drugiej części warsztatów ornitologicznych.

Pogoda była znakomita, a zajęcia bardzo różnorodne, obfitujące w moc wrażeń.

Co się działo:

-prezentacja o wędrówkach ptaków

-pokaz jak się łapie i obrączkuje ptaki

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY XI WARSZAWSKIE SPOTKANIA Z ORTOGRAFIĄ

• SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

W sobotę 03.02.2018 roku o godz. 10 w SP 264 odbył się Międzyszkolny  Konkurs Ortograficzny "Warszawskie Spotkania z Ortografią". Najlepsi z  najlepszych w naszej dzielnicy walczyli o I miejsca w swoich kategoriach  wiekowych, a siódmoklasiści dodatkowo o przejście do etapu wojewódzkiego.  Zarówno dyktanda jak i test dla klas 7 - były bardzo trudne, dlatego  gratulujemy czterem naszym laureatom.

• Partnerzy

Piątek 20.04.2018

• I Ochocki Festiwal Piosenki Świetlicowej
      • Na łowy z rarogiem, arkebuzem i... lornetką.
      • Przegląd talentów kl. 4-7
      • Przegląd talentów kl. 1-3